Երեւանում Մոնթեի, Ազգալդյանի անուններով փողոցներ կունենանք, ինչպես նաեւ՝ Հնդկաստանի փողոց
Երեկ Երեւանի քաղաքապետարանի Մշակույթի, կրթության և սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովում քննարկել են Երեւանի մի շարք փողոցներ վերանվանելու հարցի: Ավագանու «Ելք» խմբակցության անդամ Անի Խաչատրյանն armtimes.com-ի հետ զրույցում ասաց, որ Հանրապետական խմբակցության ավագանու անդամները մերժել են Լենինգրադյան փողոցը ՀՀ ազգային հերոս Լեոնիդ Ազգալդյանի անունով կոչելու իրենց առաջարկը:Հանրապետականներն առաջարկել են Լեոնիդ Ագալդյանի անունով կոչել Երեւանի Վերին Անտառային փողոցի մի մասը: Վերին Անտառային փողոցն սկսվում է Սարալանջի փողոցից:
«Ազգալդյանի մասով իրենք բերեցին քաղաքի ամենափոքր, անշուք, հեռու եւ թաքնված փողոցներից մեկը, որը համարժեք չէր մեր առաջարկին: Գոնե մի քիչ նորմալ փողոց վերանվանվեր: Հանձնաժողովում առաջարկողները մտավորականներն էին, ու իրենց համար Ազգալդյանն այսքան արժեք ուներ»,- ասաց Անի Խաչատրյանը:
Վերջինս տեղեկացրեց նաեւ, որ Հանրապետականները միացել են Ծովակալ Իսակովի պողոտան Լենինգրադյան փողոցին միացնող փողոցը ՀՀ ազգային հերոս Մոնթե Մելքոնյանի անունով անվանակոչելու  «Ելք»-ի առաջարկին:
Հանրապետական խմբակցության ներկայացուցիչներն առաջարկել են նաեւ Սերգեյ Փարաջանովի տուն թանգարանի շենքին հարակից փողոցը (միայն թանգարանի շուրջը) անվանակոչել Փարաջանովի անունով:
Երեւանում կունենք նաեւ Հնդկաստանի անունով փողոց: Դա Երեւանում հնդկաստանի դեսպանատան դիմացի փողոցն է, որը կոչվում է Ձորափի փողոց: Ձորափի փողոցի մի մասը կմնա նույն անունով, իսկ մյուս մասը կկոչվի Հնդկաստանի անունով:
Այս ամենը ներառված են Երեւանի ավագանու առաջաիկա նիստի օրակարգում, որը տեղի կունենա նոյեմբերի 29-ին:
Հիշեցնենք, որ «Ելք» խմբակցությունը Լենոից Ազգալդյանի, Մոնթե Մելքոնյանի անունով փողոցներ անվանակոչելուց զատ առաջարկել էր անվանափոխել մայրաքաղաքի այն փողոցներն ու դպրոցները, որոնք կրում են բոլշևիկների անուններ: Առաջարկվում էր Կասյան փողոցն անվանափոխել Վազգեն 1-ին Վեհափառի անունով, Ֆրունզե փողոցն անվանափոխել Ապրիլյան Հերոսների, Ամիրյան փողոցն անվանափոխել Վռամշապուհ արքայի անունով։ (90-ականների սկզբին փողոցն արդեն իսկ անվանափոխված էր եղել Վռամշապուհ արքայի անունով), Անաստաս Միկոյան փողոցն անվանափոխել Քըրք Քըրքորյանի անունով: Այս առաջարկները սակայն մերժվեցին: