««Զվեզդայի» ղեկավարությունը պաշտոնական նամակով դիմել է հայկական կողմին, որտեղ ընդունում է, որ եղել է ոչ կոռեկտ գնահատական: Իսկ ինչ վերաբերում է մեր գնահատականին, այն հետեւյալն է. այդ հեռուստահաղորդումը կամ այդ հեռուստաեթերի ընթացքում Հայաստանի, Նժդեհի եւ Հանրապետական կուսակցության հասցեին հնչած մեղմ ասած ոչ կոռեկտ գնահատականները չեն բխում հայ-ռուսական դաշնակցային հարաբերությունների տրամաբանությունից: Նման հայտարարությունները հարիր չեն դաշնակցային հարաբերություններին եւ մեր պետությունը համապատասխան խողովակներով իր կարծիքը հայտնել է»,- այսօր Հանրապետական կուսակցության գործադիր մարմնի հերթական նիստից հետո լրագրողների հետ զրույցում ասել է Հանրապետական կուսակցության խոսնակ, ԱԺ փոխխոսնակ Էդուարդ Շարմազանովը՝ միջադեպը համարելով ավարտված:
Ինչ վերաբերում է Նժդեհին, նա հայտարարել է, որ անկախ այն բանից՝ ով ինչպիսի որակումներ կտա, Նժդեհը մեր ազգի մեծագույն հերոսներից մեկն է:
«Շնորհիվ Նժդեհի, մենք ունենք նաեւ անկախ Սյունիք, ունենք հերոսացած Լոռու Ղարաքիլիսայի ժողովուրդ, որը փառապանծ հաղթանակ տոնեց Ղարաքիլիսայի հերոսամարտում, ինչի արդյունքում մենք կարողացանք նաեւ ապահովել Սարդարապատի թիկունքը 1918 թվականի մայիսյան հերոսամարտի ժամանակ: Նժդեհը հայ ժողովրդի մեծագույն հերոսներից մեկն է եւ ունի այն նշանակությունը, ինչ բարեկամ ռուս ժողովրդի համար Ալեքսանդր Սուվորովը»,- հավելել է Շարմազանովը:
Հիշեցնենք, որ Ռուսաստանի պաշտպանության նախարարության պաշտոնական օրգանը համարվող «Звезда» հեռուստաալիքի նոյեմբերի 19-ի եթերում հաղորդավարուհի Վերոնիկա Կրաշենիննիկովան անդրադարձել է Հայաստանին, Հայաստանի հանրապետական կուսակցությանը եւ Նժդեհին՝ զուգահեռներ անցկացնելով ֆաշիզմի հետ: