Քիչ առաջ Ռուսաստանի պաշտպանության նախարարության պաշտոնական հեռուստաընկերություն համարվող «Звезда» հեռուստաալիքիը յութուբի իր պաշտոնական էջից հեռացրեց նոյեմբերի 19-ին հեռարձակած հաղորդման տեսանյութը, որում պախարակվում էր ՀՀԿ-ի լոգոն:
Հաղորդավարուհին հաղորդման ժամանակ ցույց էր տալիս Հայաստանի հանրապետական կուսակցության լոգոն ու հարցնում՝ ոչինչ չի՞ հիշեցնում: Այնուհետ, նա պատասխանելով իր հարցին, ասում էր հիշեցնում է 3-րդ ռեյխի սիմվոլիկան:
Հաղորդման ժամանակ մատնացույց է արվում նաեւ այն հանգամանքը, որ Երեւանում տեղադրված Գարեգին Նժդեհի հուշարձանը խորագույն վիրավորանք է ամբողջ հայ ժողովրդի համար:
Ստորեւ ներկայացնում ենք հաղորդման այն հատվածի տեսագրությունը, որտեղ խոսվում է ՀՀԿ-ի մասին:
«Հայկական Ժամանակ»-ը Telegram-ումՈմանք կորցրին դաշնակցի, մյուսները՝ թշնամու. ինչ հետևանքներ ունի Ասադի ռեժիմի անկումը Մաղրիբի երկրների համար