Վերջին շրջանում տեղեկություններ են պտտվում, որ Երեւանի քաղաքապետի տեղակալ Արամ Սուքիասյանը շուտով նշանակվելու է ՀՀ մշակույթի նախարարի պաշտոնում:
Մեր հարցին, թե ճի՞շտ են այդ լուրերը, փոխքաղաքապետը պատասխանեց շատ կարճ եւ հստակ՝ «Ոչ»:
Նրան, ի դեպ, նույնպես հասել են այդ խոսակցությունները: Մեր հարցին, թե ինքը տեղյակ է, որ նման լուրեր են շրջանառվում, Արամ Սուքիասյանը պատասխանեց. «Երբեմն շրջանառվում են այդպիսի լուրեր: Պարբերաբար եղել են»:
ՀՀ մշակույթի նախարար Արմեն Ամիրյանն այդ պաշտոնը զբաղեցնում է ընդամենը մեկ տարուց մի քիչ ավելի: Նշանակվել է 2016 թվականի սեպտեմբերին, բայց այս ընթացքում բազմաթիվ անգամներ տեղեկություններ են տարածվել, այդ թվում՝ մամուլում, որ Ամիրյանը շուտով ազատվելու է զբաղեցրած պաշտոնից: