Մոսկվան պլանավորում է կապիտալ նորոգման աշխատանքներ իրականացնել Վերին Լարսի անցակետում, հայտարարել է ՌԴ ԱԳ նախարարի տեղակալ Գրիգորի Կարասինը, գրում է «Известия»-ն:
«Այժմ պատրաստվում են ռուս-վրացական սահմանին Վերին Լարսի անցակետի վերականգնողական մասշտաբային աշխատանքներ: Նպատակը մեր երկրների միջեւ ցամաքային հաղորդակցության ուղին թեթեւացնելն է»,- ասել է Կարասինը:
Փոխարտգործնախարարը նաեւ նշել է, որ ռուս-վրացական սահմանին աշխատում է միայն մեկ անցակետ, որը խիստ ծանրաբեռնված է եւ քաղաքացիները ստիպված են լինում երկար ժամանակ սպասել սահմանը հատելու համար: