Թուրքիա-Հայաստան եւ Թուրքիա-Վրաստան սահմանին պատ չի կառուցվելու։ Այս մասին հայտարարել է Թուրքիայի ՆԳ նախարար Սուլեյման Սոյլուն: Այս մասին հայտնում է Hurriyet–ը:
Նրա խոսքով՝ Հայաստանի եւ Վրաստանի հետ սահմանի երկայնքով պատ կառուցելու փոխարեն պարզապես կտեղադրվեն սահմանների անվտանգությունը հսկող էլեկտրոնային սարքավորումներ։
Սոյլուն նաեւ տեղեկացրել է, որ Իրանի հետ սահմանին կառուցվող պատի 50 տոկոսն արդեն պատրաստ է։ «Պատի կառուցման հարցում Իրանը կառուցողական դիրքորոշում է ցուցաբերել եւ օգնել Թուրքիային այդ հարցում»,- ասել է նա։
Ավելի վաղ թուրքական մամուլում հայտնվել էին տեղեկություններ, որ Թուրքիան նախատեսում է Հայաստանի եւ Վրաստանի հետ սահմանին եւս պատ կառուցել։