«Սասնա ծռեր»-ի երթի դուրս եկած համակիրները երեք անգամ փորձեցին փակել ճանապարհը. թարմացված
18:40-«Սասնա ծռեր» խմբի աջակիցները քիչ առաջ Հյուսիսային պողոտայի սկզբնամասում ավարտեցին իրենց բողոքի ակցիան: Սակայն մինչ Հյուսիսային պողոտա հասնելը ցուցարարները երեք անգամ փորձ արեցին փակել ճանապարհը. նրանք կանգնել են գծանցումների վրա՝ փորձելով դադարեցնել երթեւեկությունը, սակայն ոստիկանները նրանց հրելով հանեցին փողոցի երթեւեկելի հատվածից:
17:40- «Սասնա ծռեր»-ի համակիրներին ՄԻՊ-ի ասածները չբավարարեցին, ինչպես իրենք են որակում՝ պաշտպանն ընդամենը «լոլո» էր կարդում: Ուստի ցուցարաները դուրս եկան ՄԻՊ գրասենյակից եւ երթով շարժվեցին Մաշտոցի պողոտա: Երթի ընթացքում ցուցարարները փակեցին Մաշտոցի պողոտա-Պուշկինի փողոց խաչմերուկի երթեւեկելի գոտին, սակայն ոստիկանները հրելով հեռացրեցին մարդկանց, որոնք այժմ երթն անցկացնում են Մաշտոցի պողոտայի մայթով: Նրանք շարժվում են դեպի Քրեակատարողական վարչություն:
16:40- Մարդու իրավունքների պաշտպանը ցուցարարներին ասել է, որ իրենք միջոցներ կձեռնարկեն Արմեն Բիլյանի եւ Սմբատ Բարսեղյանի առողջական խնդիրները լուծելու համար, սակայն ՄԻՊ-ի գրասենյակում հավաքվածներին սա չի բավարարում, նրան բողոքում են՝ ասելով, որ Արման Թաթոյանն առողջության պաշտպան չէ, այլ մարդու իրավունքների պաշտպան: Ակցիայի մասնակիցներից մի քանիսը դեռ ՄԻՊ-ի գրասենյակում են, Արման Թաթոյանի հետ քննարկում են անցկացնում:
16:30- ՄԻՊ գրասենյակի դռները, վերջապես բացվեցին, շուրջ երեսուն հոգի կոչերով ու պաստառներով մտան Մարդու իրավունքների պաշտպանի գրասենյակ:
Այս պահին Մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանը ՄԻՊ գրասենյակում զրուցում է ցուցարարների հետ եւ փորձում հասկանալ իրավիճակը:
16:15- «Հայկական ժամանակ»-ի թղթակիցը տեղեկացնում է, որ «Սասնա ծռեր» խմբավորման համակիրներն ակցիա են անում ՄԻՊ-ի գրասենյակի դիմաց: Նրանք պահանջում են «Սասնա ծռեր»-ի երկու անդամներ Սմբատ Բարսեղյանին ու Արմեն Բիլյանին տեղափոխել «Արմավիր» քրեակատարողական հիմնարկ: Արմեն Բիլյանն ու Սմբատ Բարսեղյանը արդեն քսան օրից ավելի է՝ հացադուլ են հայտարարել նույն պահանջով: Պատճառը Նուբարաշեն ՔԿՀ-ի անմարդկային պայմաններն են:
Երեկ նույն պահանջով «Հանուն Հայաստանի փրկության ճակատի» անդամները ակցիա էին անում քրեակատարողական վարչության դիմաց:
Փաստաբան Արայիկ Պապիկյանը ասում է, որ Մարդու իրավունքների պաշտպանից սպասում են, որ նա գոնե կոչով հանդես կգա՝ չնայած սպասելիքները մեծ չեն: Իսկ իշխանություններից բացարձակապես սպասելիքներ չկան, քանի որ նրանք միշտ էլ դեմ են եղել այն մարդկանց, ովքեր իրենց ուլտիմատում են ներկայացրել: