ՀՀ ՊՆախարար Վիգեն Սարգսյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրառում էր կատարել՝ վիրավոր զինծառայողի վիրահատության համար անհրաժեշտ գումարը հավաքելու խնդրանք-հորդորով: Գրառումը մեծ աղմուկ էր բարձրացրել ոչ միայն բովանդակության ու առկա խնդրի համար, այլ նաև նախարարի՝ օգտատիրոջը վիրավորող մեկնաբանության համար, որտեղ նախարարը Պետրոս Սարգսյան անունով օգտատիրոջը պատասխանել էր «բոշան դու ես» արտահայտությամբ:
Ինչպես արդեն տեղեկացրել ենք՝ վերոնշյալ արտահայտության համար Վիգեն Սարգսյանի դեմ կարող է ՀՀ բարձրաստիճան պաշտոնատար անձանց էթիկայի հանձնաժողովում վարույթ հարուցվել:
Պաշտպանության նախարարը գրառման մեկնաբանություններից հեռացրել է Պետրոս Սարգսյան անունով օգտատիրոջ մեկնաբանությունը եւ դրա պատասխանը: