Ելք դաշինքի անդամ, «Հանրապետություն» կուսակցության առաջնորդ, ՀՀ նախկին վարչապետ Արմեն Սարգսյանը ՀՀԿ-ի նախագահի թեկնածու Արմեն Սարգսյանի եւ իրենց ընտանիքի հարաբերությունների մասին սենսացիոն մանրամասներ է հայտնել «Հայկական ժամանակ»-ին: Արամ Սարգսյանն այդ մասին խոսել է վերջին օրերին մամուլով մեծապես տարածվող տեղեկատվության ֆոնին, համաձայն որի, ժամանակին Արմեն Սարգսյանը լուրջ խնդիրներ է ունեցել սպարապետ Վազգեն Սարգսյանի հետ:
Արամ Սարգսյանը պատմել է, թե երբ են վերջին անգամ տեր եւ տիկին Սարգսյաններն այցելել իրենց տուն՝ դա եղել է մեծ ողբերգությունից օրեր առաջ, ինչով ենք իրենք զբաղվել եւ ինչ լավ ժամանակ են անցկացրել: Արամ Սարգսյանը նաեւ նշել է, թե ինչպես է քվեարկելու Արմեն Սարգսյանի թեկնածությունը եւ ինչու:
Արամ Սարգսյանի զրույցի հիման վրա Նարեկ Կիրակոսյանի պատրաստած նյութը կարդացեք «Հայկական ժամանակ»-ի վաղվա համարում: