Միջադեպ ծռերի գործով՝ վիրավորանք, բղավոցներ. քաղաքացուն հանեցին դատարանից (տեսանյութ)
Քիչ առաջ Ավան եւ Նոր Նորք վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանում Սասնա ծռեր խմբի 11 անդամի գործով նիստի ժամանակ միջադեպ տեղի ունեցավ:
Դատավոր Մեսրոպ Մակյանը կարգադրեց կարգադրիչներին՝ նիստերի դահլիճից հեռացնել քաղաքացի Ստելլա Աղաջանյանին: Բանն այն է, որ վերջինս պարբերաբար բղավում էր, խանգարում նիստի ընթացքը եւ վիրավորական արտահայտություններ հնչեցնում դատարանի հասցեին: Դրա վերաբերյալ կարգադրիչները զեկուցել են նախագահող դատավորին, իսկ երբ դատավորը ընթերցեց զեկուցագիրը եւ հորդորեց Ստելլա Աղաջանյանին՝ չխախտել նիստի բնականոն ընթացքը, նա կրկին բղավեց, ինչից հետո էլ դատավորը կարգադրիչներին կարգադրեց նիստերի դահլիճից հեռացնել նշված քաղաքացուն:
Ստելլա Աղաջանյանը, սակայն ոչ մի կերպ չէր ենթարկվում կարգադրիչներին եւ գոռում էր՝ «տականքներ, հեռու գնացեք», ինչից հետո էլ մի խումբ կարգադրիչներ նրան հրելով, ուժ գործադրելով հանեցին ոչ միայն նիստերի դահլիճից, այլեւ դատարանից:
Նրան դուրս հանելուց հետո կարգադրիչները ասում էին, թե Ստելլա Աղաջանյանը ալկոհոլի ազդեցության տակ է, այնինչ, եթե այդպես է, ապա հենց կարգադրիչները պետք է ի սկզբանե արգելեին նրա մուտքը նիստերի դահլիճ: