Մոսկվայում ձյան ծածկույթի բարձրությունը գրեթե կես մետր է. ռեկորդային տեղումներ՝ 2 օրում
Այսօր՝ երկուշաբթի առավոտյան, Մոսկվայում ձյան ծածկույթի բարձրությունը հասել է 43 սանտիմետրի, փոխանցում է Ria-ն՝ Фобос  օդերեւութաբանական կայանի հղումով;
Ավելի վաղ Մոսկվայի փոխքաղաքապետ Պյոտր Բիրյուկովը հայտնել էր, որ միայն շաբաթ եւ կիրակի օրերին Մոսկվայում տեղացել էր ամսվա տեղումների նորմայի 100 տոկոսը, երեկ ժամը 21-ի դրությամբ, ձյան ծածկույթը կազմում էր 38 սմ: Հանգստյան օրերին Մոսկվայում տեղացած ձյունը համարվում է ռեկորդային քանակի, տեղումները դեռ շարունակվում են եւ օդերեւութաբանների կանխատեսմամբ, այսօր ձյան ծածույթի բարձրությունը կարող է գերազանցել կես մետրը:
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ Մոսկվայի օդանավակայաններում վատ եղանակի պատճառով միայն երեկ՝ կիրակի, 66 չվերթ է հետաձգվել կամ ուշացել, իսկ 15-ը՝ չեղարկվել էին: Շաբաթ օրը՝ փետրվարի 3-ին, «Աերոֆլոտ» ընկերությունը փոխել էր ավելի քան 50 չվերթների ժամեր «Շերեմետյեվո» օդանավակայանում: Այս որոշման պատճառ էր հանդիսացել առատ ձյունը՝ ուղեկցված ուժգին քամով: Ավելի ուշ շաբաթ օրը հետաձգվել են 42, չեղարկվել՝ 15 չվերթներ: