Լեւոն Արոնյանի կինը երգչուհի է դարձել (ձայնագրություն)
Հայկական շախմատի առաջատար Լեւոն Արոնյանի կինը՝ Արիանա Կաոլին, այսուհետ ներկայանալու է որպես երգչունի: Այս մասին ֆեյսբուքի իր էջում հայտարարել է Արոնյանը: Նա նշել է, որ անկախ այդքան զբաղված լինելուց՝ Արիանան փորձում է ցույց տալ իր բոլոր տաղանդները:
«Ողջո՛ւյն, ժողովո՛ւրդ, ուրախ եմ ձեզ հետ կիսվել նորությամբ: Չնայած շատ զբաղված լինելուն՝ Արիանան զբաղվում է երաժշտությամբ: Նա փորձում է միշտ առաջ շարժվել՝ առավելագույնս օգտագործելով իր ժամանակը եւ տաղանդները բոլոր բնագավառներում: Խնդրում եմ աջակցել իմ սուպերկնոջը եւ լսել նրա ստեղծագործությունները»,- գրել է նա՝ ներկայացնելով նաեւ այն հարթակները, որտեղ կարելի է գտնել կնոջ երգերը:
Արիանան 5 երգ է ներկայացրել իր առաջին «Hold on» ալբոմից: Դրանք առկա են յութուբում, itunes-ում եւ Արիանայի կայքում:
Արիանան Կաոիլին «Ճամփորդ» հիմնադրամի հիմնադիրն ու խորհրդի նախագահն է, «Ճամփորդ» շաբաթաթերթի գլխավոր խմբագիրը, հասարակական հիմունքներով Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի խորհրդականն է: