2017-ի ապրիլի 25-ին Գյումրիից առաջին չվերթն իրականացրած «Տարոն Ավիա» ավիաընկերությունը դադարեցրել է իր գործունեությունը: Պատճառների մասին ընկերության պատասխանատու Տարոն Պապիկյանը խոսել այս պահին չի ցանկանում, նշում է, սակայն, որ ստեղծված իրավիճակը ժամանակավոր է: Դեռ նախորդ տարվա դեկտեմբերին էր այս մասին ակնարկել Գյումրու քաղաքապետ Սամվել Բալասանյանն ու ասել, որ ավիաընկերության սեփականատերը դեռ իր անելիքը չգիտի:
« Տարոն Ավիա» ավիաընկերության պատասխանատուն armtimes.com-ի հետ զրույցում նշեց, որ հավանաբար մարտ ամսից կվերսկսեն թռիչքները: Հստակ բան, սակայն այս պահին ասել չի կարող:
Վերջին թռիչքը «Տարոն Ավիա» ավիաընկերությունը Գյումրիից Մոսկվա իրականացրել է դեկտեմբերի 31-ին: Տարոն Պապիկյանը նաեւ նշում է, որ ավիաընկերության երկրորդ ինքնաթիռով անցած տարվա նոյեմբերից թռիչքներ է իրականացրել նաեւ Երեւանից: Ուղղությունը՝ Երեւան-Մոսկվա: Երեւան-Մոսկվան իրականացվել է Գյումրուց կատարված թռիչքներին զուգահեռ: Վերջին թռիչքը Երեւանից Արամ Խաչատրյան ինքնաթիռով «Տարոն Ավիա» իրականացրել է նոյեմբերի 14-ին: Առաջիկայում ոչ Գյումրիից, ոչ Երեւանից թռիչքներ չեն լինի:
Ի դեպ, « Տարոն Ավիա» ավիաընկերության սեփականատերն Արաբական Միացյալ Էմիրություններից էր Գյումրի եկել, եւ 2017-ի ապրիլին մտադիր էր նաեւ ամբողջ բիզնեսը տեղափոխել հայրենիք: