2-3 մենամարտից Արթուր Աբրահամը կավարտի կարիերան
Պրոֆեսիոնալ բռնցքամարտի աշխարհի բազմակի չեմպիոն Արթուր Աբրահամը որոշել է՝ երբ է ավարտելու կարիերան: Նա այդ մասին ասել է Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի պաշտոնական կայքին: Մարզիկը նշել է, որ եւս 2-3 մենամարտ կանցկացնի ու վերջ:
«Ինձ թվում է՝ 2-3 մենամարտից հետո ես կավարտեմ ակտիվ կարիերաս, բայց սպորտից չեմ հեռանա: Հնարավոր է՝ բռնցքամարտի մենեջեր լինեմ, զբաղվեմ իմ անձնական գործերով»,- ասաց նա:
38-ամյա մարզիկն այս օրերին Երեւանում է անձնական գործերով: Նա պատրաստվում է իր հաջորդ մենամարտին, որը կայանալու է ապրիլի 28-ին: Մրցակիցը դեռ հայտնի չէ: