Ուր էին ոստիկանության ծառայողները, ինչու չկանխվեց մոր և դստեր ինքնասպանությունը. թարմացված
17:12- ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի եւ լրատվության վարչությունից այսօր փորձեցինք ճշտել, թե դեպքի պահին որտեղ են եղել Դավիթաշեն կամուրջի վրա ծառայություն իրականացնող ոստիկանության աշխատակցիները եւ ինչու չի կանխվել մոր եւ դստեր ինքնասպանությունը: Ի պատասխան մեզ ասացին, որ քննություն է տարվում, որի շրջանակներում կպարզվեն բոլոր հանգամանքները:
16:10- Մեզ հաջողվեց ճշտել, որ մահացածներն են 37-ամյա Գայանե Հարությունյանը եւ նրա աղջիկը՝ 9-ամյա Անահիտ Հարությունյանը։ Մեր տեղեկություններով, 37-ամյա Գայանե Հարությունյանը ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարության նախկին աշխատակից է եղել, աշխատել է սեյսմիկ ծառայությունում: Մոր ու դստեր անհետ կորելու վերաբերյալ ոստիկանության Մաշտոցի բաժին էին դիմել կնոջ հարազատները:
15:30- Քիչ առաջ տեղեկացանք, որ մայր ու դուստր ինքնասպանություն գործելու նպատակով Դավթաշենի կամրջից իրենց ցած են նետել։ Այս տեղեկությունը մեր զրույցում հաստատեց ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահի խորհրդական Սոնա Տռուզյանը:
Նախնական տեղեկություններով, երկու օր առաջ ոստիկանության Մաշտոցի բաժնում ահազանգ էր ստացվել նրանց անհայտ կորելու վերաբերյալ:
Մայրը 37 տարեկան էր, իսկ դուստրը՝ 9 տարեկան։ Այս պահին քննչական խումբն աշխատում է դեպքի վայրում:
15:15- Փետրվարի 15-ին՝ ժամը 14:31-ին, տեղեկություն է ստացվել, որ Երեւան քաղաքի Արաբկիրի այգում հայտնաբերվել է երկու դի. անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը:
Ինչպես հայտնում են ԱԻՆ-ի մամուլի ծառայությունից, դեպքի վայր է մեկնել մեկ մարտական հաշվարկ եւ հատուկ նշանակության փրկարարական աշխատանքների իրականացման կենտրոնի փրկարարական ջոկատը: Կտրվի լրացուցիչ տեղեկություն: