«Դեպի Եվրատեսիլ»-ում հաղթեց Սեւակ Խանաղյանը
«Դեպի Եվրատեսիլ» նախագծում հաղթող դարձավ Սեւակ Խանաղյանը: Նա իր «Քամի» երգով հաղթեց հեռուստադիտողների SMS քվեարկության եւ միջազգային ժյուրիի գնահատականների հիման վրա: Մրցույթի եզրափակիչը կայացավ այսօր՝ փետրվարի 25-ին:
«Եվրատեսիլ»-ում առաջին անգամ կհնչի ամբողջությամբ հայերեն երգ:
Բացի Սեւակ Խանաղյանից՝ եզրափակչին մասնակցեցին Ամալիյա Մարգարյանը, Կամիլը, Մարիամ Պետրոսյանը, Հասմիկ Շիրոյանը, Մգեր Արմենիան, Ռոբերտ Քոլոյանը, Գեւորգ Հարությունյանը, Լուսինե Մարդանյանը եւ «Նեմրա» խումբը: Սեւակ Խանաղյանը մայիսին Հայաստանը կներկայացնի Պորտուգալիայի մայրաքաղաք Լիսաբոնում կայանալիք «Եվրատեսիլ 2018» երգի միջազգային մրցույթում: