Պաշտպանության նախարարի կողմից «բոշան դու ես» պիտակին արժանացած ֆեյսբուքյան օգտատեր Պետրոս Սարգսյանը հակադարձում է Վիգեն Սարգսյանի այն հայտարարությանը, որ ինքն ափսոսում է օգտատիրոջ սադրանքին ենթարկվելու համար:
Պաշտպանության նախարարը «Ռազմինֆո»-ի հետ զրույցում նախօրեին անդրադարձել էր օգտատիրոջը բոշա անվանելու միջադեպին: «…Ափսոսում եմ, որ ինքս ենթարկվեցի սադրանքի և պատասխանեցի իմ կոչին տգեղ մեկնաբանություն նետած քաղաքացուն` իր իսկ բառապաշարով։ Նույն օրը հեռացրեցի այդ գրառումը` համարելով, որ նույնիսկ սոցիալական ցանցի անձնական էջը պետական պաշտոնյայի պարագայում որպես հանրային հարթակ է դիտվում»,- ասել է Վիգեն Սարգսյանը:
«Նախքան դիմացինի մասին արտահայտվելը Վիգեն Սարգսյանը ուշադրություն թող դարձնի իր բառապաշարին, թե մոռացել է ինչ անպարկեշտ ու լկտի արտահայտություն էր ասում լրագրողի հասցեին»,- այս մասին «Հայկական ժամանակ»-ի հետ զրույցում ասաց Պետրոս Սարգսյանը, որը շաբաթներ առաջ դիմել էր բարձրաստիճան պաշտոնատար անձանց էթիկայի հանձնաժողով Վիգեն Սարգսյանի արտահայտության մեջ էթիկայի խախտում գտնելու նպատակով:
Վիրավորված օգտատերը հիշեցնում է նախարարին, որ ոչ թե տասնյակ մարդիկ էին իրենց դժգոհությունը արտահայտվում դրամահավաքի վերաբերյալ, այլ հազարավոր մարդիկ, որի հետո Վիգեն Սարգսյանը ջնջում էր նրանց գրառումները իր էջից, իսկ վերջում իր գրառման տակի մեկնաբանությունների բաժինը։ «Ինչ մնում է սադրանքին ու բառապաշարին, ապա ասեմ՝ ես արտահայտել եմ իմ տեսակետը երևույթի մասին ու չեմ պատրաստվում փոխել այն: Անկախ հանգամանքներից պետությունը պետք է հոգա զինվորի մասին, թե՞ ազգ-բանակ ասելով իրենք նկատի ունեն թալանը, որի օրինակները շատ են (գոմեշի միս, թանկարժեք մեքենաներ, կարագի փոխարեն մարգարինի մատակարարում, 80-ականների զենք եւ այլն)»,- նշեց Պետրոս Սարգսյանը: