Այսօր հրապարակվելու է Սեֆիլյանի եւ մյուսների գործով դատավճիռը
Մարտի 17-ին ավարտվեց «Նոր Հայաստան» հանրային փրկության ճակատի առաջնորդ Ժիրայր Սեֆիլյանի եւ մյուսների գործով դատավարությունը: Այսօր՝ մարտի 20-ին, ժամը 11-ին պարզ կլինի, թե ինչ է սպասվում նրանց, հրապարակվելու է դատավճիռը:
Մեր տեղեկություններով, այսօր դատարանի մոտ ոստիկանական ուժերի ուժեղացված ծառայություն  է իրականացվելու:
Հիշեցնենք, որ մեղադրողը միջնորդել է Սեֆիլյանին դատապարտել 11 տարվա, իսկ Գեւորգ Սաֆարյանին՝ 4.5 տարվա ազատազրկման։ Բացի այդ, դատախազը ամբաստանյալ Սասունիկ Կիրակոսյանի համար պահանջել է 4.5 տարվա ազատազրկում, Գալուստ Գրիգորյանի ու Հրայր Թոփչյանի համար՝ 3 տարվա, Ներսես Պողոսյանի համար՝ 4 տարվա, իսկ Հովհաննես Պետրոսյանի համար՝ 2 տարվա ազատազրկում։ Հովհաննես Պետրոսյանը, ըստ մեղադրողի, համագործակցել է իրավապահների հետ։