ՀԱՕԿ գլխավոր քարտուղար Գագիկ Ծառուկյան ձեռք է բերել Հայաստանի Առաջին խմբի առաջնությունում հադես եկող «Էրեբունի» ֆուտբոլային ակումբը: Այս մասին այսօր՝ մարտի 22-ին, լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ հայտնեց Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանը: Նա նշեց, որ այդ հարցը քննարկվել է ՀՀ սպորտի եւ երիտասարդության հարցերի նախարար Հրաչյա Ռոստոմյանի հետ հանդիպման ընթացում:
«ՀՀ Սպորտի եւ երիտասարդության հարցերի նախարարը եկել է ինձ հետ հանդիպման, քննակել ենք: Ասել են, որ պատրաստվում են 2 ակումբ, ես պատասխանել եմ, որ թույլ չեմ տա, որ ֆինանսավորման նույն աղբյուրից լինի 2 ակումբ: ՖԻՖԱ-ն եւ ՈՒԵՖԱ-ն թույլ չեն տալիս ֆինանսավորման նույն աղբյուրից նույն առաջնությունում լինի 2 ակումբ: Բացի այդ՝ չենք կարող եւ չի կարելի, մեր կանոնադրությունը թույլ չի տալիս, որ միանգամից օդի միջից ակումբը հայտնվի բարձրագույն խմբում: Ես սպորտի նախարարի խորհուրդ եմ տվել ձեռք բերել «Էրեբունի» ակումբը»,- ասաց նա: