Ազգությամբ հայ կնոջ 11-ամյա դուստրը այրվող կինոսրահի մոխիրներում անհետացածների թվում է
Չնայած ՀՀ ԱԳՆ պաշտոնական հայտարարությանը, որ նախնական տվյալների համաձայն, ՌԴ Կեմերովոյի առեւտրի սրահում բռնկված հրդեհի հետեւանքով հայերչկան, այնուամենայնիվ, արդեն հայտնի է, որ հրդեհի ճանկերում մնացած տասնյակ փոքրիկների շարքում 11-ամյա Վիկտորյան է, ում մայրն ազգությամբ հայ է:
Արդեն այրվող կինոսրահից նա զանգահարել է մորաքրոջը՝ Եվգենյա Հովհաննիսյանին, ասել, որ շատ է սիրում բոլորին, սիրում է մայրիկին, մորաքրոջ խոսքերով՝ երեխան խեղդվելիս է եղել, բառերն ընդհատվել են հազով, այնուհետ՝ կապն ընդհատվել է: Զանգից հետո մինչ հիմա Վիկտորյայից ու նրա 7 համադասարանցիներից տեղեկություններ չկան: Մոխրակույտերի մեջ չեն կարողանում տարբերակել ու գտնել նրանց 8-ի մարմինները, նրանց հետ միասին անհետ կորածների թվում կան եւս 8 մարդիկ:
լուսանկարում՝ հրդեհում այրված ու զոհված երեխաներ են, ներքեւում՝ ձախից երկրորդը, դասարաններից մեկի դասղեկը, որը արդեն դուրս եկած է եղել առեւտրի կենտրոնից, իմանալով հրդեհի մասին վերադարձել է ու մնացել արգելափակված, զոհվել մյուսների հետ
Առեւտրի կենտրոնի առջեւ ծաղիկների ու խաղալիքների հոսքը չի դադարում, մարդիկ մոմեր են վառում, ծաղիկներ խոնարհում, սգում ամբողջ Ռուսաստանում: Կեմերովոյում եռօրյա սուգ է հայտարարված: