ՔՊ-ի անդամ Արփի Դավոյանին զգուշացրել են. նրա տան դիմաց գլխատված թռչուն է հայտնաբերվել
Այսօր առավոտյան «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության եւ #ԻմՔայլը նախաձեռնության անդամ Արփի Դավոյանի տան դռան առաջ գլխատված թռչուն է հայտնաբերվել:
Մեր զրույցում Արփի Դավոյանն ասաց, որ գլխատված ճնճղուկը հայտնաբերել է մայրը. «Ես երեկ տուն եմ եկել շատ ուշ, ժամը 01:00-ի սահմաններում, այդ ժամանակ ոչ մի բան չի եղել: Առավոտյան 08:20 մայրս գնում էր աշխատանքի, դուռը բացեց ու միանգամից հետ քաշվեց: Տեսանք, որ գլխատված ճնճղուկ էր, փետուրները հանած ու մեր դռան շորի վրա, ո՛չ անկյունում էր, ո՛չ էլ այլ տեղ»,- պատմեց Դավոյանը: Նրա կարծիքով՝ սա զգուշացում է, վախեցնելու միջոց: «Սա հին մեթոդ է, իտալական մաֆիայի շրջանակներում այն ժամանակ գլխատված ձուկ են ուղարկել մարդկանց, որ ձեզ հանգիստ պահեք, հիմա երեւի բավարարվել են ճնճղուկով: Անձամբ որեւէ մեկին չեմ կասկածում, բայց հաշվի առնելով՝ ես ինչով եմ զբաղվում, որտեղ եմ գտնվում, պետք չի հնարամիտ լինել...»,- նշեց նա: Արփի Դավոյանն ասաց, որ պատրաստվում է միանալ իր քայլող ընկերներին:
Անդրադառնալով վերը նշվածին՝ ԵԼՔ խմբակցության ղեկավար Նիկոլ Փաշինյանը ուղիղ եթերով հայտարարեց.
«Ցանկացած գործողություն ստանալու է պատասխանը: Այսօր ես կկազմակերպեմ գործողություն եւ Շարմազանովի դռան առաջ կտրտած սնիկերս կդնենք՝ ի պատասխան գլխատված թռչունի»: