20:30- «Սերժ Սարգսյանն ու Հանրապետական կուսակցությունը չպետք է լինեն իշխանություն, որովհետեւ նրանք խմում են այս ժողովրդի կենսական արյունը, նրանք հուսահատ ու ուժասպառ են անում բոլորին, այս մտքի հետ համաձայն են բոլորը: Դրա համար էլ վաղը պետք է դուրս գան փողոց բոլորը, փակեն փողոցները, հայտարարեն դասադուլ ու գործադուլ, բլոկադայի ենթարկեն Ազգային ժողով տանող ճանապարհներն ու այն ամենն, ինչ հնարավոր է ու թույլ չտան այդ չարաբաստիկ նիստի անցկացումը»,-իր ելույթն ավարտեց Նիկոլ Փաշինյանը:
20:07- Գյումրիից եկող շարասյունն անցել է ու մոտենում է Ֆրանսիայի հրապարակին:
20:00- Նիկոլ Փաշինյանն ասաց, որ Գյումրիից եկող ավտոշարասյունը Հաղթանակ կամրջի վրա կանգնեցվել է, նրանց չեն թողնում հասնել Երեւան: «Եթե 10 րոպեից ավտոշարասյունը չթողնեն, ապա մենք կգնանք նրանց բերելու»,-ասաց նա:
19:53- «Թե որքան կշարունակվեն գործողությունները, անկախ դրանից վաղը դարձյալ 8:15-ից կմեկնարկեն բոլոր նույն գործողությունները, ու պետք է փակվեն ավելի շատ փողոցներ, կշարունակվի մետրոպոլիտենի հաջողված գործողությունը... ինձ համար փակ դուռ չկա, անկախ վերքերից ու արյունահոսությունից, ես անցա փշալարերը, ինձ կանգնեցնել հնարավոր չէ, պետք լինի էլի կանցնեմ»,-նշեց Նիկոլ Փաշինյանը:
19:40- «Այսօր հաջողված օր էր, որովհետեւ մենք փակեցինք բոլոր նրանց բերանները, որոնք կարծում էին, թե հայ ժողովուրդը համակերպվող ժողովուրդ է, մենք ցույց տվեցինք, որ մեր ժողովուրդը պայքարող, հաղթական ժողովուրդ է»,-իր ելույթն այսպես սկսեց Նիկոլ Փաշինյանը:
«Առավոտից մեր բոլոր գործողությունները հաջողված են, հազարավոր քաղաքացիներ մեքենաներով ու հետիոտն փակեցին փողոցները, ցույց տվեցին, որ զզվում են Սերժ Սարգսյանից, որ սա բռնապետություն չէ, այլ Հայաստանի Հանրապետությունն է եւ վերջ: ՀՀԿ մեծամասնությունը պատրաստվում է Ս. Սարգսյանին կարգել վարչապետ, վաղը ժամը 12-ին ԱԺ նիստ է նախատեսվում, ինչ ենք անելու՝ մենք վաղը «փակիր փողոցը» ակցիան պետք է անենք ավելի լայն մասշտաբներով ու փակենք դեպի ԱԺ բերող բոլոր մուտքերը: Բաղրամյան պողոտան փակված է մեր եւ ոստիկանների կողմից, ես ուզում եմ վերլուծենք, թե ինչ ժանապարհ կա Ազգային ժողով հասնելու»:
19:28- Նիկոլ Փաշինյանը մոտեցավ Բաղրամյանում հավաքված տասնյակ հազարավոր քաղաքացիներին, հայտնեց, որ հանրահավաքը կլինի Ֆրանսիայի հրապարակում, քանի որ տեխնիկան տեղափոխելը բարդություններ է ստեղծում: Նա նաեւ նշեց, որ պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել ՀՀ փոխոստիկանապետ Վալերի Օսիպյանի հետ՝ ոչ մի սանտիմետր առաջ չբերելու, չտեղաշարժելու համար Բաղրամյան պողոտայում տեղադրված փշալարերը:
Այսօրվա հանրահավաքը, թերեւս լինի ամենամարդաշատը, հազարավոր քաղաքացիներ կան:
19:15- Նիկոլ Փաշինյանը, ցերեկվա դեպքերից հետո միանալով անհնազանդության ցույցի մասնակիցներին, նշեց, որ ժամը 19:00-ին լինելու է հանրահավաք:
Փոխվել է, սակայն, հանրահավաքի վայրը՝ Ֆրանսիայի հրապարակից այն տեղափոխվել է հենց Բաղրամյան պողոտա, Ազգային ժողովի դիմաց, հարյուրավոր ոստիկանների մասնակցությամբ: