Հունիսի 3-ին՝ ժամը 22:41-ին, «911» ծառայությանն ահազանգ է ստացվել, որ Երեւան քաղաքի Դավիթ Բեկի փողոցում՝ հեռուստաաշտարակի մոտակայքում, ավտոճանապարհը փլվել է. անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը:
ԱԻՆ լրատվական ծառայության փոխանցմամբ, դեպքի վայր են մեկնել ՀՀ ԱԻՆ ՓԾ հրշեջ-փրկարարական ջոկատից մեկ մարտական հաշվարկ եւ Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնի արտակարգ իրավիճակների արձագանքման խումբը:
Պարզվել է, որ ճանապարհի երթեւեկելի հատվածում՝ դիտահորի մոտակայքում, առաջացել է ասֆալտի նստվածք՝ 2 քմ տարածքով եւ 50 սմ խորությամբ, որը սահմանազատվել է քաղաքացիների ուժերով:
Փրկարարները եւ քաղաքապետարանի կոմունալ բաժնի աշխատակիցները համատեղ ուժերով իրականացրել են ավտոճանապարհի երթեւեկելի հատվածի վերականգնման աշխատանքներ՝ քար եւ ավազ լցնելու միջոցով: