ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը հերթական անգամ իջեցնում է ոսկյա իրերի գրավով վարկերի տոկոսադրույքները
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը, հավատարիմ մնալով հաճախորդների համար լավագույն պայմաններով վարկերի տրամադրման գաղափարներին, հայտարարում է ոսկյա իրերի գրավով վարկերի տոկոսադրույքների, ինչպես նաեւ դրանց նկատմամբ կիրառվող միջնորդավճարների հերթական նվազման մասին:
Բանկը հնարավորություն է տալիս հաճախորդներին ձեւակերպել ոսկյա իրերի գրավադրմամբ վարկեր հետեւյալ շահավետ պայմաններով.
• 2%* ՀՀ դրամով վարկերի համար, 1%* ԱՄՆ դոլարով վարկերի համար,
• վարկը տրամադրվում է ոսկու արժեքի մինչեւ 150%-ի չափով,
• վարկի մարման ժամկետ՝ մինչեւ 5 տարի, ընդ որում վարկի մարման եղանակը ընտրվում է հաճախորդի կողմից իր հայեցողությամբ,
• վարկի գումար՝ մինչեւ 3,000,000 ՀՀ դրամ (կամ համարժեքը ԱՄՆ դոլարով):
Բացի այդ, ՎՏԲ-Հայաստան Բանկում գործում է հատուկ առաջարկ վերաֆինանսավորվող լոմբարդային վարկերի համար: Տեղափոխելով իրենց ոսկյա իրերի գրավով վարկերը այլ բանկերից կամ վարկային կազմակերպություններից ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի հաճախորդները կկարողանան ստանալ վարկի գումար՝ գրավի արժեքի մինչեւ 30%-ով ավելի չափով:
Ձեւակերպելով ոսկյա իրերի գրավադրմամբ վարկեր ՎՏԲ-Հայաստան Բանկում, հաճախորդները կօգտվեն նաեւ հետեւյալ առավելություններից.
• վարկի տրամադրման մասին որոշումը կայացվում է հաշված րոպեների ընթացքում;
• վարկի ձեւակերպումը կատարվում է տեղում եւ տեւում է ընդամենը մի քանի րոպե.
• վարկ ստանալու համար հաճախորդին անհրաժեշտ է ներկայացնել փաստաթղթերի նվազագույն փաթեթ՝ անձը հաստատող փաստաթուղթ եւ հանրային ծառայությունների համարանիշ (սոցիալական քարտ):
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկում վարկավորման պայմանների վերաբերյալ ավելի մանրամասն տեղեկություններ կարելի է ստանալ Բանկի մասնաճյուղերում, www.vtb.am կայքում, Միասնական տեղեկատվական ծառայության 87-87 հեռախոսահամարով: