2016 թվականի նոյեմբերի 13-ին Շենգավիթ վարչական շրջանում գործող «Լիա» գեղեցկության սրահին կից նկուղում տեղի ունեցած աղմկոտ սպանության գործով դատական նիստն այսօր հետաձգվեց:
Դատարան չէր ներկայացել սույն գործով ամբաստանյալ, քրեական հեղինակություն Նորատուսցի Ալիկ Բանդուրյանի պաշտպան Երեմ Սարգսյանը: Վերջինս դիմում էր գրել դատարանին՝ նշելով, որ վատառողջ լինելու պատճառով չի կարող ներկա գտնվել այսօրվա նիստին: Բացի դա, այսօր դատարան չէր ներկայացվել նաեւ Նորատուսցի Ալիկը: Դատավոր Նելլի Բաղդասարյանն ասաց, որ ուղեկցող գումարտակի աշխատակիցների փոխանցմամբ՝ Ալիկ Բանդուրյանին հնարավոր չի եղել ներկայացնել դատարան՝ նախնական տվյալներով վատառողջ լինելու պատճառով: Դատավորն ասաց, որ նշվածի վերաբերյալ որեւէ գրություն դատարանը դեռ չի ստացել: Նշված պատճառներով դատական նիստը երկու շաբաթով հետաձգվեց: Հաջորդ նիստը տեղի կունենա հունիսի 26-ին:
Նախորդ նիստին Ազգային ժողովի ԵԼՔ խմբակցության պատգամավոր Սասուն Միքայելյանն ու Ծառուկյան դաշինքի 9 պատգամավոր քրեական հեղինակություն Ալիկ Բանդուրյանի համար անձնական երաշխավորություն էին ներկայացրել: Բանդուրյանի փաստաբան Երեմ Սարգսյանը դատարանին միջնորդեց պատգամավորների անձնական երաշխավորությամբ Բանդուրյանին ազատել կալանքից: Սակայն դատարանը մերժել էր միջնորդությունը:
Հիշեցնենք, Շենգավիթ վարչական շրջանում գործող «Լիա» գեղեցկության սրահի նկուղային հարկում կրակոցներ էին հնչել, որի հետեւանքով 25-ամյա Գեւորգ Ավետիսյանը տեղում մահացել է, իսկ հրազենային վիրավորում ստացած 38-ամյա Մուշեղ Մուշեղյանը եւ 35-ամյա Արամ Պետրոսյանը տեղափոխվել էին «Սուրբ Աստվածամայր» բժշկական կենտրոն: Ավելի ուշ, ստացած վնասվածքներից մահացել էր նաեւ Մուշեղ Մուշեղյանը: Սույն քրեական գործով մեղադրվում են քրեական հեղինակություններ Ալիկ Բանդուրյանը (Նորատուսցի Ալիկ), նրա թիկնապահ, Բդո մականունով հայտնի Արմեն Գասպարյանը եւ Չարբախցի Գեղամ մականունով հայտնի Պետրոս Իսրայելյանը: