Այսօր սկսվում է ֆուտբոլի աշխարհի 21-րդ առաջնությունը
Սկսվում է ֆուտբոլային տոնը: Այսօրվանից՝ հունիսի 14-ից, 1 ամիս ողջ աշխարհի, ֆուտբոլասերների եւ ոչ միայն նրանց ուշադրությունը կենտրոնացած է լինելու Ռուսաստանում անցկացվող ֆուտբոլի աշխարհի 2018 թ. առաջնության վրա: 32 թիմ պայքարելու է բաղձալի տիտղոսի համար: Մի քանիսի համար, իհարկե, սա պարզապես զբոսաշրջային այց է լինելու Ռուսաստան, բայց ֆավորիտները, որոնց թիվը քիչ չէ, անզիջում պայքար են մղելու աշխարհի 21-րդ առաջնության չեմպիոնի գավաթի համար:
Հանդիպումներն անցկացվելու են Ռուսաստանի 11 քաղաքում՝ Մոսկվայում, Կալինինգրադում, Սանկտ Պետերբուրգում, Նիժնի Նովգորոդում, Վոլգոգրադում, Կազանում, Սամարայում, Սարանսկում, Դոնի Ռոստովում, Սոչիում եւ Եկատերինբուրգում:
Այսօր կայանալու է բացման խաղը: Մրցաշարը հյուրընկալող Ռուսաստանը «Լուժնիկիում» ընդունելու է Սաուդյան Արաբիային: Հանդիպմանը հրավիրված են տարբեր երկրների բարձրաստիճան պաշտոնյաներ: ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հրավերով՝ այնտեղ է լինելու նաեւ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը տիկնոջ՝ Աննա Հակոբյանի հետ: