Ավագանու արտահերթ ընտրություն. Փոստանջյանը ԵԼՔ-ի եւ ՀՀԿ-ի վարքագծի հարցում տողատակ է դնում
Երեւանի քաղաքապետարանում այսօր՝  հուլիսի 16-ին, հրավիրված էր ավագանու նիստ՝ քաղաքապետ ընտրելու օրակարգով: Նիստը, սակայն, ընդմիջվեց սկսվելուց րոպեներ անց, որովհետեւ քվորում չկար: Ավագանու 56 անդամից ներկա էին ընդամենը 5-ը:
Առաջադրված միակ թեկնածուն Երկիր ծիրանի խմբակցության ղեկավար Զարուհի Փոստանջյանն էր: Հանրապետական եւ ԵԼՔ խմբակցություններն ավելի վաղ հայտարարել էին, որ թեկնածու չեն առաջադրելու, նիստին չեն մասնակցելու: Երկուսն էլ նախընտրելի են համարել, որ Երեւանում անցկացվեն ավագանու արտահերթ ընտրություններ, ինչի իրավական հիմքերը, փաստորեն կստեղծվեն այսօր, երբ հրավիրված նիստում քաղաքապետ չընտրվի ու օրենքով սահմանված կարգով լուծարվի գործող ավագանին:
Այս մարմնի լուծարման օգտին, ի դեպ, մինչեւ առաջադրվելը խոսում էր նաեւ Երկիր ծիրանին: Մեր զրույցում ավագանու Երկիր ծիրանի խմբակցության ղեկավար Զարուհի Փոստանջյանն ասաց, որ հիմա էլ դրա կողմնակիցն է ու իր ղեկավարած կուսակցությունը մասնակցելու է ընտրություններին: Իսկ թե ինչու որոշեց հիմա մասնակցել այս ընտրությանը, պարզաբանեց, որ իրագործում է քաղաքացիների խնդրանքն ու հորդորը, որոնք ցանկացել են ներկայացված լինել իր միջոցով:
Անդրադառնալով հարցին, թե իր կարծիքով ինչու ավագանու նիստին չմասնակցեցին ավագանու մյուս երկու խմբակցությունները, Փոստանջյանը պատասխանի մեջ տողատակ դրեց. «Իրենց պետք է հարցնել, թե ինչու են միմյանց միացել»:
Ավագանու նիստն ընդմիջվեց կես ժամով: Դրանից հետո էլ քվորում չապահովվեց, եւ նիստը համարվեց չկայացած:
ԵԼՔ խմբակցության անդամները, որոնք հրաժարվել էին մասնակցել նիստին, դրա ընթացքին հետեւում էին լրագրողներին հատկացված սենյակից: