ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Յուրի Խաչատուրովին կալանավորելու միջնորդությունը երկու ժամով հետաձգվել է. այն կքննվի ժամը 18:00-ին:
Այս մասին քիչ առաջ լրագրողների հետ զրույցում ասաց Խաչատուրովի պաշտպան Միհրան Պողոսյանը:
«Այս պահին միակ տեղեկատվությունը, որ ձեզ կարող եմ փոխանցել այն է, որ դատարան է ներկայացվել Յուրի Խաչատուրովի նկատմամբ կալանավորումը որպես խափանման միջոց կիրառելու հետ կապված: Այժմ դատական նիստն ընդմիջվել է պաշտպանության իրավունքն ապահովելու եւ բավարար ժամանակ տրամադրելու ծանոթանալու առաջադրված մեղադրանքին: Մինչ այս պահը իմ պաշտպանյալին չի պարզաբանվել մեղադրանքի բնույթի եւ հիմքի մասին: Դրանից հետո նոր կկարողանամ հարցերին պատասխանել եւ որեւէ մեկնաբանություն տալ»,- ասաց նա:
Մեր հարցին, թե Յուրի Խաչատուրովն առաջադրված մեղադրանքի վերաբերյալ ինչ դիրքորոշում է հայտնել, Պողոսյանը պատասխանեց, որ վերջինիս պարզաբանված չի եղել մեղադրանքի բնույթն ու հիմքը. «Պարզաբանված չլինելու պարագայում իրենն անհասկանալի է, թե ինչում է մեղադրվում»,- հավելեց նա:
Միհրան Պողոսյանն ասաց, որ այսօր տեղի է ունեցել երկու դատական նիստ, մեկը՝ առավոտյան ժամը 11:30-ին, որին նա ծանուցված չի եղել եւ ծանուցվելուց հետո՝ 15:00-ին ներկայացել է դատարան:
ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Յուրի Խաչատուրովին երեկ մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 300.1 հոդվածով (սահմանադրական կարգը տապալելը): Նա սույն գործով հարցաքննվել է մեղադրյալի կարգավիճակով: