Կարծում եմ՝ Նարեկ Սարգսյանը շուտով կլինի մեր տեսադաշտում. Վալերի Օսիպյան
Այս մասին այսօր իր պաշտոնավարման 100 օրն ամփոփելիս լրագրողների հետ զրույցում հայտարարեց ՀՀ ոստիկանապետ Վալերի Օսիպյանը:
Նշենք, որ խոսքը Սերժ Սարգսյանի եղբորորդու մասին է:
Երեկ տեղեկացրել էինք, որ Նարեկ Սարգսյանի նկատմամբ միջազգային հետախուզում է հայտարարվել:
Նարեկ Սարգսյանը որպես մեղադրյալ է ներգրավվել հուլիսի սկզբին:
Ըստ ԱԱԾ ավելի վաղ տարածած հաղորդագրության՝ Նարեկ Սարգսյանին պատկանող բնակարանի խուզարկությամբ հայտնաբերվել են խոշոր չափի թմրանյութեր, ինչպես նաեւ զենք-զինամթերք:
Բացի այդ՝ ԱԱԾ քրեական գործի շրջանակներում հուլիսի 4-ին խուզարկություն է կատարվել Նարեկ Սարգսյանի հաշվառման վայրում, որտեղից հայտնաբերվել են Մարտիրոս Սարյանի շուրջ 280 000 ԱՄՆ դոլար արժողությամբ թվով 14 գծանկար. ըստ ԱԱԾ-ի Նարեկը չարաշահելով նկարչի ժառանգներից մեկի վստահությունը, նրանից այդ գծանկարները վերցրել էր՝ խոստանալով դրանց դիմաց վճարել 28 հազար ԱՄՆ դոլար, իսկ մնացած գումարով համատեղ հիմնադրել խաղատուն եւ հովանավորել դրա գործունեությունը: Սակայն Նարեկը խոստումը չի կատարել եւ անտեսելով տուժողի բազմաթիվ պահանջները հրաժարվել է վերադարձնել նկարները:
Նարեկ Սարգսյանը որպես մեղադրյալ է ներգրավվել մեկ այլ դրվագով եւս՝ մարդ առեւանգելու եւ ծեծի ենթարկելու դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործի շրջանակում: