Կրակոցներ Վճռաբեկ դատարանի նախկին նախագահի տան վրա. դատավորն ու մի քանիսը վիրավոր են
Shamshyan.com-ի փոխանցմամբ, 3 հոգի՝ զինված ինքնաձիգերով, Ձորաղբյուրում հարձակվել են դատական համակարգի հայտնի դեմք, Վճռաբեկ դատարանի նախկին նախագահ Արման Մկրտումյանի տան վրա։
Կան մի քանի վիրավորներ, այդ թվում՝ Ա. Մկրտումյանը։  Ձորաղբյուր են ժամանել ՀՀ ոստիկանապետի առաջին տեղակալը, ոստիկանության քրեական հետախուզության գլխավոր վարչության և կազմակերպված հանցավորության դեմ պայքարի գլխավոր վարչության պետերը։
Ժամանել են նաև Հայաստանի քննչական կոմիտեի Կոտայքի մարզային քննչական վարչության մեծ թվով քննիչներ, վարչության պետը։
Պարզվում են դեպքի հանգամանքներն ու վիրավորների ինքնությունը։ Դեպքի վայրի զննությամբ տան բակում ու գլխավոր մուտքի դիմաց հայտնաբերվել են մեծ թվով ինքնաձիգից արձակված պարկուճներ։