«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ ս.թ. սեպտեմբերի 14-ին պլանային և վերանորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով, հետագայում վթարներից խուսափելու համար կհոսանքազրկվեն`
10։00-16։00 Բաղրամյան պող. 79, 79ա, 85 շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Բաղրամյան պող. 3-րդ նրբ. 1/1-11ա սեփական տները, Երզնկյան փ. 46-85 սեփական տները, Օրբելի փ. 4, 6, 10 շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Գոգոլի փ. 87 շենքը և 21-62 սեփական տները, Ռայնիսի փ. 88-90 շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Արղության փ. 29, 38, 40 շենքերը, Գրիբոյեդովի փ. 21/4-21/7, 21/12 շենքերը և 23/5, 37/2 սեփական տները, հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Ջանիբեկյան, Ռոստոմյան փողոցները, Նորաշեն թաղ. 44, 41, 43 շենքերը, Հ/Ա Ա-3 թաղ. 39, 30, 78, 79, 77, 40, 41 շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Արարատյան 2-րդ զանգ. 20 շենքը, Շիրակի փ. 54 շենքը, Իսակովի պող. 52/3 շենքը, Աէրացիա փ. 2/3 շենքը, Նոր Արեշ 7փ. 70-76; 9փ. 68-78; 50փ. 1-50 սեփական տները և 48 փողոցը, Տիգրան Մեծի պող. 39 շենքի 2-րդ մուտքը և 51, 69 շենքերը, Արեշ 38փ. 3-12; 44փ. 45-92; 46փ. 35-74 սեփական տները, Նոր-Նորքի 2-րդ զանգ.՝ Բագրևանդ թաղամասի սեփական տները, Մոլդովական փ. 39-53 սեփական տները, Թոթովենցի փ. 1, 3 շենքերը, Գայի պող. 11, 13 շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Նոր-Նորքի 5-րդ զանգ.՝ Գալշոյան փ. 19, 28, 32, 34, 36, 38, 38/1, 40 շենքերը, թիվ 113 մանկապարտեզը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Աղի Հանք թաղ․՝ Աճառյան փ. 6, 8, 10, 12, 24, 26, 26/2, 30 շենքերը, թիվ 104 դպրոցը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
10։30-16։30 Սիմոն Վրացյան փ. 86, 86/2 շենքերը, Վարդանանց փ. 26, 26/1 շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Արհեստավորների փ. 91-163 սեփական տները, Երվանդ Քոչարի փ. 22, 28 շենքերը, Զավարյան փ. 18, 47 սեփական տները, Գրողների փ. 3, 16 սեփական տները, Նար Դոսի փ. 39, 43 սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Ռուսթավելու փ. 1-59 սեփական տները, Ֆրիկի փ. 1-19 սեփական տները, Թափառաշրջիկների փ. 1, 2, 12 սեփական տները, Սուրբ Հովհաննեսի փ. 1-9 սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Սարյան փ. 24, 24ա, 26, 30 շենքերը, Մայիսյան փ. 52 շենքը, Կոնդ թաղ. 1-20 սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Դեմիրճյան փ. 27/2 շենքը և հարակից ոչ բնակիչ- բաժանորդները,
11։00-15:00 Էրեբունի փ. 1 շենքը, Նոր Արեշ 11փ. 6-15 սեփական տները, Նորք Մարաշ համայնքի՝ Նորքի 7-րդ և 9-րդ փողոցների սեփական տները, Նորքի 7 փողոցի 1-ին նրբանցքի սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ- բաժանորդները, Նոր-Նորքի 2-րդ զանգ.՝ Գայի պող. 27, 31, 52 շենքերը, Մոլդովական փ. 60 շենքը, թիվ 250 մանկապարտեզը, «Անելիքբանկ» ընկերությունը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները. Ավան Առինջ՝ Դուրյան թաղամասի սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
11։00-17:00 թիվ 46 դպրոցը, թիվ 145 մանկապարտեզը, թիվ 25 կաթսայատունը, Եղբայրության փ․ 3, 3ա, 5 շենքերը, Մանանդյան փ. 9, 9ա, 14, 16ա, 16 շենքերը, Նիզամի փ. 13 շենքը, Աէրացիա փ. 2, 1, 1/1ա, 3, 3/1, 2/1ա շենքերը, թիվ 7 հանրակացարանը, Գարեգին Նժդեհի փ․ 56ա, 56բ շենքերը, Վերին Շենգավիթ 2-րդ․ 1, 3, 5, 7/1, 7/2 շենքերը, Վերին Շենգավիթ 1-ին փողոցը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Խաչատրյան փ. 2ա, 4 շենքերը, 1-19 սեփական տները, Բակունցի փ. 1 շենքը և 1-18 սեփական տները, Հակոբյան փ. 8, 8/2 շենքերը, «Նոր Զովք» ՍՊ ընկերությունը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
10:00-13:00 Ուրցաձոր և Վերին Արտաշատ գյուղերը մասնակի,
10:00-14:00 Մասիս քաղաքի 3, 4 թաղամասերը մասնակի,
10:00-16:00 Նոր Կյանք գյուղը մասնակի,
10:30-16:00 Այգեզարդ գյուղը մասնակի,
10:00-15:00 Քարագլուխ գյուղը մասնակի,
10:00-16:00 Վայք քաղաքի Մյասնիկյան, Շահումյան, Տերյան, Ալավերդյան, Կամոյի, Երիտասարդական փողոցները մասնակի, Ջերմուկի խճուղին մասնակի,
14:00-16:00 Չիվա, Ռինդ գյուղերը և Արենի գյուղը մասնակի,
10:00-12:00 Մայակովսկի գյուղը և հարակից արտադրական տարածքները,
10։00-16։00 Բալահովիտ և Ակունք գյուղերը մասնակի, Ջրվեժի Բագրեվան թաղամասը,
11։00-16։00 Ջրվեժ՝ Ձորաղբյուրի ամառանոցները, Ձորաղբյուր գյուղը մասնակի,
10:00-11:00 Լճափ, Հայրավանք և Բերդկունք գյուղերը, հարակից արտադրական տարածքներն ու հանրային բաժանորդները,
12։30-16։30 Սևանի թերակղզու Վազգենյան դպրանոցը, Ճեմարանը, Գրողների հանգստյան տունը, «Կարեն», «Ռաֆֆի և Սերինե», «Արաքս կենտրակտ», «Մարութա գրուպ» ՍՊ ընկերությունները, «Կարինե Հարությունյան» ԱՁ-ն, հանրային լողափները, հարակից արտադրական տարածքները և ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
10:00-16:00 Աշոցքի տարածաշրջանի Թորոսգյուղ գյուղի կենտրոնական մասը մասնակի, Անիի տարածաշրջանի Աղին գյուղի «Հին գյուղ» թաղամասը,
11:00-17:00 Ախուրյանի տարածաշրջանի Ախուրյան գյուղը մասնակի, Ախուրյանի շրջկենտրոնը, Այգաբաց, Արևիկ գյուղերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,