Տուբերկուլոզի դեմ պայքարի ազգային կենտրոնը նոր տնօրեն ունի
Առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանի հրամանով Տուբերկուլոզի դեմ պայքարի ազգային կենտրոնի տնօրեն է նշանակվել Լուսինե Քոչարյանը: Թափուր պաշտոնի մրցույթը կայացել էր օգոստոսի 28-ին, որի ընթացքում հաղթող էր ճանաչվել նշված թեկնածուն: Մրցույթի արդյունքները բողոքարկվել էին, բայց, ի վերջո՝ մնացել անփոփոխ: Առողջապահության նախարարության լրատվական ծառայությունից հրաժարվեցին մանրամասնել, թե մրցույթի որ մասնակիցն էր բողոք ու առարկություն ներկայացրել եւ հատկապես ինչն էր վիճարկում:
Տուբկենտրոնի տնօրենի թափուր պաշտոնի մրցույթին մասնակցելու համար դիմում-հայտ էր ներկայացրել 13 անձ: Ներկայացել էին նրանցից միայն 8-ը: Տուբերկոլոզի դեմ պայքարի ազգային կենտրոնի նախկին տնօրեն Արմեն Հայրապետյանը զբաղեցրած պաշտոնից ազատվելու դիմում էր գրել առողջապահության նախարարի պաշտոնում Արսեն Թորոսյանի նշանակվելուց հետո: Այս կենտրոնում ստուգումներ էին անցկացվել, հայտնաբերվել էին որոշակի չարաշահումներ: