Երեւանի քաղաքապետարանի հանձնաժողովների նախագահների բոլոր պաշտոնները զբաղեցրին «Իմ քայլը» դաշինքի անդամներ
Այսօր Երեւանի նորընտիր ավագանու առաջին նիստին ընտրվեցին մշտական հանձնաժողովների նախագահներ: Հանձնաժողովների նախագահների բոլոր պաշտոնները զբաղեցրին «Իմ քայլը» դաշինքի անդամները։
Ավագանու նիստի ժամանակ ֆինանսավարկային եւ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ ընտրվեց Աշոտ Մնացականյանը, մշակույթի, կրթության եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովինը՝ Սաթենիկ Մկրտչյանը, քաղաքաշինության եւ հողօգտագործման հարցերի մշտական հանձնաժողովինը՝ Արսեն Կարապետյանը, եւ իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովինը՝ Արուսյակ Ջուլհակյանը։
Ֆինանսավարկային եւ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ ընտրվեց «Իմ քայլը» խմբակցության անդամ Լեւոն Հովհաննիսյանը, մշակույթի, կրթության եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի տեղակալի պաշտոնում՝ Հակոբ Մելիքյանը:
Հողօգտագործման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալի պաշտոնում թեկնածու առաջադրելու իրավունքը եւս պատկանում էր «Իմ քայլը» խմբակցությանը, սակայն խմբակցությունն այս իրավունքը, ինչպես թույլ է տալիս օրենքը, զիջել էր «Լույս» եւ ԲՀԿ խմբակցություններին: Բայց քանի որ «Լույսը» մերժել էր՝ պատճառաբանելով, որ ինչպես խմբակցությունների բաշխվածությունն է, այնպես էլ պետք է հանձնաժողովների նախագահներն ու տեղակալները ընտրվեն, ընտրվեց ԲՀԿ խմբակցության առաջադրած թեկնածուն՝ Մարկոս Հարությունյանը:
Իսկ իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալի պաշտոնում ընտրվեց «Իմ քայլը» խմբակցության անդամ Գայանե Մելքոմ Մելքոմյանը: