Արդեն տեղեկացրել էինք, որ խորհրդարանում փակ-գաղտնի ընթացակարգով ընթանում է ՀՀ գլխավոր դատախազի եւ ՀՌԱՀ նոր անդամի ընտրությունը: Տեղեկացնենք, որ ԲՀԿ խմբակցության պատգամավոր Աբրահամ Մանուկյանը, որը նստաշրջանը մեկնարկելիս խորհրդարան չէր եկել, եւս եկել է քվեարկության:
Լրագրողների հարցին՝ ծանո՞թ է դատախազի թեկնածուի ելույթին, Մանուկյանը պատասխանեց՝ նայել եմ ԶԼՄ-ներով:
Հետաքրքրվեցինք՝ ինչո՞ւ չէր գալիս խորհրդարան, Մանուկյանն ասաց.
«Տենց նպատակահարմար գտա, էլ ոչ մի հարցին չեմ պատասխանի, հոկտեմբերի 15-ից հետո կասեմ»:
Լրագրողների հիշեցմանը, որ ԲՀԿ խմբակցության պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը երեկ հայտարարել է, որ ԲՀԿ-ի գաղափարները չկրող պատգամավորները պետք է զրկվեն մանդատից, Աբրահամ Մանուկյանը թերահավատորեն մոտեցավ.
«Ես չգիտեմ ինչ է ասել, բայց իմ կարծիքով նման բան ասած չի լինի»,- ասաց նա:
Հարցին՝ ԲՀԿ-ում խնդիրներ կա՞ն իր հետ կապված, Աբրահամ Մանուկյանը պատասխանեց, որ երբեք չի ունեցել: Ճշտող հարցին՝ կմնա՞ ԲՀԿ-ում, վերջինս պատասխանեց.
«Այ դա իմ որոշելու խնդիրն է, դա արդեն հոկտեմբերի 15-ից հետո»:
Հարցին՝ ինչո՞վ է պայմանավորված հենց այդ ամսաթվի ընտրությունը, պատգամավորն ասաց.
«Ըտենց եմ իմ համար որոշել, եղբայր»:
Ինչ վերաբերում է նորանշանակ վարչապետ Կարեն Կարապետյանին, թե ի՞նչ կարծիք ունի վարչապետի մասին, ԲՀԿ խմբակցության պատգամավորն ասաց, որ դրական կարծիք ունի եւ հավելեց.
«Գտնում եմ, որ շատ լավ մենեջեր է, վերջ էլ ոչ մի հարց»,- ասաց նա, երբ հնչեց դիտարկումը, որ Հովիկ Աբրահամյանի մասին էլ էին ասում լավ մենեջեր է:
Այնուհետեւ Աբրահամ Մանուկյանը հեռացավ խորհրդարանից: