Գրիգոր Հովհաննիսյանը հետ է կանչվել ԱՄՆ-ում ՀՀ դեսպանի պաշտոնից, նոր դեսպան է նշանակվել
ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանի հրամանագրով, Գրիգոր Հովհաննիսյանը հետ է կանչվել ԱՄՆ-ում ՀՀ դեսպանի պաշտոնից: Հրամանագրում ասվում է.
«Հիմք ընդունելով վարչապետի առաջարկությունը` համաձայն Սահմանադրության 132-րդ հոդվածի 1-ին մասի 2-րդ կետի. Գրիգոր ՀՈՎՀԱՆՆԻՍՅԱՆԻՆ հետ կանչել Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպանի պաշտոնից»:
Նախագահի մեկ այլ հրամանագրով, Վարուժան Ներսեսյանը նշանակվել է Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան (նստավայրը՝ Վաշինգտոն):