Այսօր կեսօրին «Նոր Հայաստան, նոր հայրապետ» նախաձեռնության անդամները փորձել են մուտք գործել Մայր Աթոռ Սբ. Էջմիածնի դիվանատան տարածք: Այս մասին մեր զրույցում հայտնեց ՀՀ ոստիկանության լրատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի բաժնի աշխատատակից Զարզանդ Գաբրիելյանը:
«Փորձել են մուտք գործել վեհարան, այնտեղ ծառայություն իրականացնող ոստիկանները թույլ չեն տվել մուտք գործել»,- ասաց Գաբրիելյանը: Թե ինչո՞ւ են փորձել մուտք գործել, Գաբրիելյանը չգիտեր:
Հիշեցնենք, որ «Նոր Հայաստան, նոր հայրապետ» նախաձեռնությունը արդեն մի քանի ամիս է՝ բողոքի ակցիաներ է իրականացնում՝ պահանջելով Ամենայն հայոց կաթողիկոս Գարեգին Բ-ի հրաժարականը: