Տեղեկատվության կառավարումը աղետների ժամանակ. ինչպես պետք է հաղորդակցվել հանրության հետ
Տեղեկատվության կառավարումը աղետների ժամանակ. ինչպես պետք է հաղորդակցվել հանրության հետ:
Պետության եւ բնակիչների պատրաստվածության մակարդակը հնարավոր երկրաշարժին. ինչ դասեր են քաղվել
1988 թվականի Սպիտակի ավերիչ երկրաշարժը արդեն 33 տարի է Հայաստանի բնակչության հիշողություններում է։
ԱԹՍ օդանավակայան կառուցելու համար անհրաժեշտ գումարը հավաքվեց 15 օրում. այն կկառուցվի Լեռնապատ համայնքում
Մի թոշակառու կին ինձ զանգահարեց եւ ասաց կարող եմ 500 դրամ գումար փոխանցել, ասացի գումարի չափը կապ չունի: Ակամայից հուզում է, երբ նկատում ես, թե ինչպիսի ուշադրության ես արժանանում:
Ճանապարհային երթեւեկության խախտման քանի դեպք են արձանագրել քաղաքացիները եւ ուղարկել ոստիկանություն
Ի պատասխան հայտնեցին, որ «Road Control Armenia» բջջային հավելվածով արձանագրվել եւ ուղարկվել է 70 նյութ, որոնցից 15-ն իրավախախտում արձանագրելու համար համարվել է պիտանի:
Հոռետեսական սցենարից խուսափել ենք, բայց լավատեսականով էլ չենք ընթանում. Քթոյանը՝ տնտեսական ակտիվության ցուցանիշի մասին
Իսկ 5, 7 կամ այլ այս չափի տոկոսները, առավել եւս՝ բարձր գնաճի պայմաններում, այն մակարդակը չեն, որ քաղաքացին զգա: Քաղաքացին կարող է զգալ, որ աստիճանաբար տնտեսությունն սկսում է վերականգնվել:
«Aerostar»-ը իսրայելական հետախուզական ԱԹՍ է, որի գինը հասնում է հարյուր հազարավոր դոլարների. Հովհաննիսյան
Նա ասաց, որ ժամանակակից հակաօդային պաշտպանության միջոցների համար այդ չափերի ԱԹՍ-ները հեշտ հայտնաբերվող ու խոցվող չեն. «Էլ չեմ ասում, որ ընդհանրապես ԱԹՍ խոցելը ՀՕՊ-ի համար խորքային գլխացավանք է»:
Լայնամասշտաբ գործողությունները չեմ բացառում, բայց տարվա այս եղանակին դա քիչ հավանական է. ռազմագետ
- Ամեն ինչ կախված է ավելի բարձր ռազմաքաղաքական ղեկավարությունից: Իրենք պետք է սկսեն եւ համապատասխան հրահանգներ իջեցնեն ՊՆ-ից, որ սկսեն գործել:
Նորընտիր ԱԺ խմբակցությունների ղեկավարների ունեցվածքը. նրանցից երկուսի միակ եկամուտը թոշակն է
«Հայաստան» դաշինքի խմբակցության ղեկավար Սեյրան Օհանյանը անշարժ եւ շարժական գույք չի հայտարարագրել, չնայած այն բանի, որ մամուլը հաճախ գրում էր Վահագնի թաղամասում նրա շքեղ առանձնատան մասին: