Տեղեկատվության կառավարումը աղետների ժամանակ. ինչպես պետք է հաղորդակցվել հանրության հետ:
1988 թվականի Սպիտակի ավերիչ երկրաշարժը արդեն 33 տարի է Հայաստանի բնակչության հիշողություններում է։
Մի թոշակառու կին ինձ զանգահարեց եւ ասաց կարող եմ 500 դրամ գումար փոխանցել, ասացի գումարի չափը կապ չունի: Ակամայից հուզում է, երբ նկատում ես, թե ինչպիսի ուշադրության ես արժանանում:
Ի պատասխան հայտնեցին, որ «Road Control Armenia» բջջային հավելվածով արձանագրվել եւ ուղարկվել է 70 նյութ, որոնցից 15-ն իրավախախտում արձանագրելու համար համարվել է պիտանի:
Իսկ 5, 7 կամ այլ այս չափի տոկոսները, առավել եւս՝ բարձր գնաճի պայմաններում, այն մակարդակը չեն, որ քաղաքացին զգա: Քաղաքացին կարող է զգալ, որ աստիճանաբար տնտեսությունն սկսում է վերականգնվել:
Նա ասաց, որ ժամանակակից հակաօդային պաշտպանության միջոցների համար այդ չափերի ԱԹՍ-ները հեշտ հայտնաբերվող ու խոցվող չեն. «Էլ չեմ ասում, որ ընդհանրապես ԱԹՍ խոցելը ՀՕՊ-ի համար խորքային գլխացավանք է»:
- Ամեն ինչ կախված է ավելի բարձր ռազմաքաղաքական ղեկավարությունից: Իրենք պետք է սկսեն եւ համապատասխան հրահանգներ իջեցնեն ՊՆ-ից, որ սկսեն գործել:
«Հայաստան» դաշինքի խմբակցության ղեկավար Սեյրան Օհանյանը անշարժ եւ շարժական գույք չի հայտարարագրել, չնայած այն բանի, որ մամուլը հաճախ գրում էր Վահագնի թաղամասում նրա շքեղ առանձնատան մասին:
Հանրապետության 1000 խոշոր հարկատուները միասին այս տարվա հունվար-հունիս ամիսներին պետբյուջե են վճարել 584 մլրդ 440 մլն 174 հազար դրամի հարկեր եւ տուրքեր:
«Դեռեւս 2 ամսից ավելի ժամանակ կա աշխատանքների ավարտին եւ եթե նույն կերպ շարունակվի ամեն ինչ, ապա կավարտվի նախատեսված ժամկետում»:
Իսկ հունիսինԵնելով այն հանգամանքից, որ բազմաթիվ աշխատատեղեր մշտական չեն եւ աճել է հասնելով՝ մինչեւ 216 հազար դրամ։ Նման անկայուն դինամիկան կարծում եմ ավելի շատ աշխատաշուկայի սեզոնայնության արդյունք է։
Նրա խոսքով՝ պետք է նկատի ունենալ, որ նավթի համաշխարհային շուկայում 1 տարվա կտրվածքով 80- 100 տոկոս գներն աճել են, իսկ վառելիքի շուկայում գները դրան համապատասխան չեն աճել:
Ըստ հայտարարագրի՝ տարեսկզբում Կարապետյանը համատեղ սեփականության իրավունքով Կոտայքի մարզում ունեցել է այգետնակ, որը, սակայն, տարեվերջում առկա չի եղել, իսկ թե կոնկրետ ի՞նչ է եղել գույքի հետ, նշված չէ:
«Բոլորն արդեն տեղեկացված են եւ տրամադրված, գիտեն՝ մեկնելուց առաջ, ինչպես նաեւ վերադառնալուց հետո պետք է հանձնեն ՊՇՌ թեստ եւ դա հավելյալ խնդիրներ չի առաջացնում»:
2020-ին նա 3 մլն 188 հազար 145 դրամ աշխատավարձ է ստացել ՀՀ կառավարությունից, 4 մլն 944 հազար դրամ կենսաթոշակ է ստացել եւ 1 մլն 970 հազար 232 դրամ աշխատավարձ է ստացել ՀՀ պաշտպանության նախարարությունից:
«Երասխի վարչական ղեկավարին 3 գնդակ էր կպել, սակայն զրահաբաճկոնը վրան է եղել եւ պահել է: Մի վիրահատություն Արարատում է եղել, մեկն էլ հիմա Երեւանում է տեղի ունենում»,- ասաց Թեւոնյանը:
Հայցը ներկայացվել է հուլիսի 16-ին եւ մակագրվել Երեւան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Տաթեւիկ Ստեփանյանին: