Մշնախը նախաձեռնում է քննարկում՝ «Զվարթնոց» օդանավակայանը Ազնավուրի անունով վերակոչելու թեմայով
ՀՀ մշակույթի նախարարությունը նախաձեռնում է «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանը Շառլ Ազնավուրի անունով վերակոչելու թեմայով հանրային քննարկում: Այս մասին ասված է նախարարության տարածած մամուլի հաղորդագրության մեջ:
«ՀՀ մշակույթի նախարարությունը հրավիրում է մասնակցելու՝ «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանը Շառլ Ազնավուրի անունով վերակոչելու թեմայով հանրային քննարկմանը: Եթե ցանկանում եք կարծիք հայտնել վերոնշյալ հարցի վերաբերյալ, խնդրում ենք մինչեւ նոյեմբերի 5-ը լրացնել հայտաձեւը / http://mincult.am/home-1-4536-page-0.html /:
Կարող եք հայտաձեւի միջոցով նախապես Ձեր կարծիքն ուղարկել նախարարություն՝ լրացնելով «տալ կարծիք» դաշտը: Քննարկման օրվա, ժամի եւ վայրի մասին լրացուցիչ կհայտնենք դիմումների ժամկետի ավարտից հետո՝ մեկ շաբաթվա ընթացքում»,- ասված է հաղորդագրությունում:
Հիշեցնենք, որ Շառլ Ազնավուրի մահից հետո համացանցում մի խումբ օգտատերեր առաջարկում, տարբեր քաղաքացիական խմբեր առաջարկում են «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանն անվանափոխել հայ մեծանուն շանսոնյե Շառլ Ազնավուրի անունով: