Արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններին Մարտուն Գրիգորյանը կմասնակցի, թե՝ ոչ, դեռ հստակ չէ: Տարբեր լրատվամիջոցներում շրջանառվող տեղեկությունը, թե Մարտուն Գրիգորյանն ընտրություններին մասնակցելու է ՔՊ-ի կազմում, իրականությանը չեն համապատասխանում:
«Ես որպես պատգամավոր Մարտուն Գրիգորյանի օգնական և լրատվամիջոցների հետ աշխատանքի համակարգող, տեղեկացնում եմ, որ այս պահին մեր գրասենյակում ԱԺ արտահերթ ընտրություններին մասնակցելու հետ կապված դեռևես ոչ մի քննարկում չի արվել, բնականաբար պարոն Գրիգորյանը որևէ տեղ, որևէ լրատվամիջոցի «հայտնի աղբյուրներին» տեղեկատվություն չի փոխանցել: Առաջիկայում մեր թիմի քննարկումների օրակարգում անպայման կդիտարկենք տվյալ լրատվամիջոցի «բարի ցանկությունը» նույնպես»,-ՀԺ-ի հետ զրույցում ասաց Մարտուն Գրիգորյանի օգնական Լիզա Գասպարյանը:
ՔՊ-ի Գյումրու գրասենյակի պատասխանատու Կարապետ Մխչյանը եւս ՀԺ-ի հետ զրույցում հավաստեց, որ Մարտուն Գրիգորյանը չի դիմել եւ որեւէ դիմում չի ներկայացրել: