Երեւանում 2 մեքենաների բախման հետեւանքով կա 1 զոհ, 4 վիրավոր (լուսանկարներ)
Երեկ՝ նոյեմբերի 13-ին, խոշոր ու ողբերգական ավտովթար է տեղի ունեցել Երեւանում: Ժամը 20:40-ի սահմաններում Թամանցիների փողոցում ՝ Նաիրիտ գործարանի հարեւանությամբ, ճակատ-ճակատի բախվել են Opel մակնշի 35 MF 327 համարանիշի, Mercedes մակնիշի 35 MF 726 համարանիշի ավտոմեքենաները:
Shmashyan.com-ի փոխանցմամբ, վթարի հետեւանքով 5 հոգի մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել են Էրեբունի հիվանդանոց: Վիրավորներին ավտոմեքենաներից դուրս են բերել քաղաքացիները , հիվանդանոց տեղափոխելու ճանապարհին վիրավորներից մեկը մահացել է:
Ժամանած հրշեջ-փրկարարները հոսանքազրկել են ավտոմեքենաները, փակել գազաբալոններն ու սահմանազատել տարածքը:
Դեպքի վայր են ժամանել ճանապարհային ոստիկանության  ճանապարհատրանսպորտային պատահարների գործերով հետաքննության եւ վարչական վարույթի իրականացման բաժանմունքի հերթապահ խումբը, ՔԿ քննչական խումբը:Փաստի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քր օր-ի 242 հոդվածի 2-րդ մասի (ճանապարհատրանսպորտային պատահար, որն անզգուշությամբ առաջացրել է մարդու մահ) հատկանիշներով:
Ոստիկանությունն ու քննչական բաժինը պարզում են վարորդների, մահացածի եւ վիրավորների ինքնությունը: Կայքը հայտնում է նաեւ, որ 2 մեքենաների բախման հետեւանքով վնասվել է նաեւ նշված հատվածով վթարի պահին երթեւեկող Երեւան քաղաքի բնակիչ, 48-ամյա Կարեն Ավագյանի Opel մակնիշի 35 ՍN 285 համարանիշի ավտոմեքենան: