Հայ երկրպագուն, որը Արցախի դրոշով ու Մոնթեի պատկերով շապիկով խաղադաշտ էր ներխուժել Եվրոպա լիգայի 2018-19 մրցաշրջանի խմբային փուլի վերջին տուրի «Արսենալ»-«Քարաբագ» հանդիպման ժամանակ, ազատ է արձակվել: Այս մասին ֆեյսբուքի իր էջում գրել ՀՀ հավաքականի ՖԱՖ ֆան ակումբի հիմնադիր անդամ Սերգեյ Ջանջոյանը: Նա գրել է, որ խոսել է երիտասարդի հետ:
«Քիչ առաջ խոսեցի Սպարտակի հետ։ Արդեն ազատ է, հնարավոր է՝ խուսափի վարչականից։ «Արսենալում» հայերին շատ են սիրում)»,- գրել է Ջանջոյանը:
Երեկ՝ դեկտեմբերի 13-ին, երիտասարդը խաղադաշտ էր ներխուժել հանդիպման վերջնամասում: Նա վազել է դեպի պահեստայինների նստարան, որտեղ ՀՀ հավաքականի եւ «Արսենալի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանն է եղել: Անվտանգության աշխատակիցները նրան կանգնեցրել են:
Ինչ վերաբերում է հանդիպմանը, ապա այն ավարտվեց «Արսենալի» 1:0 հաշվով հաղթանակով: Միակ գոլը 17-րդ րոպեին խփեց Ալեքսանդր Լակազետը: «Արսենալը» 6 խաղում վաստակեց 16 միավոր ու փլեյ-օֆ դուրս եկավ E խմբում զբաղեցնելով առաջին տեղը: 2-րդ տեղով հաջորդ փուլ անցավ «Սպորտինգը» (13 միավոր): 3-րդ տեղը զբաղեցրած «Վորսկլան» (3) ու 4-րդ տեղը զբաղեցրած «Քարաբագը» (3) ավարտում են ելույթները եվրոպական մրցասպարեզում: