Հանրապետության գլխավոր տոնածառի լույսերը կվառվեն դեկտեմբերի 21-ին՝ ժամը 19:30-ին: Այս մասին տեղեկեցանք Երեւանի քաղաքապետի խոսնակ Հակոբ Կարապետյանից:
Հանրապետության հրապարակում այդ օրը նախատեսվում է նաեւ հրավառություն եւ տոնական միջոցառումներ: Ներկա կլինի նաեւ քաղաքապետ Հայկ Մարությանը:
Նոր տեսքով տոնածառը քաղաքացիներին կներկայանա առաջին անգամ: Այն չէր փոխվել 2005 թվականից ի վեր: Նոր տոնածառի ձեռքբերման համար համայնքային բյուջեից հատկացվել է 71 միլիոն դրամ, որը խնայվել է Էրեբունի-Երեւան տոնակատարությունների գումարներից: