Առողջապահության նախարարի պաշտոնակատար Արսեն Թորոսյանը ՄԱԿ-ի բնակչության հիմնադրամի կողմից կազմակերպված «Դու պատասխանատու ես քո առողջության համար» միջոցառման շրջանակներում հանդիպել է դպրոցահասակ երեխաներին: Նրանց երկխոսությանը հետեւել է հարց ու պատասխանը: Երեխաներն առանձնացրել են իրենց հուզող խնդիրները, որոնց այս կամ այն կերպ բախվել են առողջապահական համակարգի հետ առնչվելիս, իսկ Թորոսյանը պատասխանել է դրանց:
Նախարարի պաշտոնակատարի մամուլի խոսնակ Ալինա Նիկողոսյանի փոխանցմամբ, երեխաներն, օրինակ, հետաքրքրվել են՝ Հայաստանում ենթաստամոքսային գեղձի փոխպատվաստում արվո՞ւմ է, թե՞ ոչ, արդյո՞ք քաղցկեղը մեր երկրում բուժվում է: Մի քանիսն ասել են, որ ուզում են բժիշկ դառնալ եւ հարցրել են նախարարի կարծիքը: Արսեն Թորոսյանը պատասխանել է, որ դա բարդ մասնագիտություն է եւ առաջարկել է թեմայի շուրջ խոսել տասը տարի հետո, երբ բավականաչափ մեծանան:
Հանդիպման նպատակն է եղել քննարկել տարբեր խմբերի երեխաների ակնկալիքները առողջապահության համակարգից եւ առողջ ապրելակերպի մասին նրանց պատկերացումները: Միջոցառմանը մասնակցել են աշակերտներ ոչ միայն Երեւանից, այլեւ մարզային դպրոցներից: Արսեն Թորոսյանը մասնակիցներին կոչ է արել չծխել եւ ընտանիքի անդամներին թույլ չտալ իրենց ներկայությամբ ծխել, ճիշտ եւ ժամանակին սնվել, քնի եւ հանգստի հաշվին համակարգչի դիմաց չանցկացնել, ինչպես նաեւ ֆիզիկական ակտիվ կյանքով ապրել: Նրանց մաղթել է առողջություն եւ խորհուրդ տվել ոչ մի դեպքում չանտեսել առողջությունը` անգամ չնչին խնդրի դեպքում դիմել ծնողներին, որպեսզի նրանք արագ կազմակերպեն բժշկի հետ խորհրդատվությունը:
Հանդիպման ավարտին նախարարի պաշտոնակատարը զրուցել է երեխաների ծնողների հետ, պատասխանել նաեւ նրանց հարցերին: