ԱԺ ԲՀԿ խմբակցության պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրառում է կատարել՝ անդրադառնալով այսօր ծանր ինֆարկտով դատապարտյալների հիվանդանոց տեղափոխված, «Դրոյի» գործով ցմահ դատապարտյալ Արմենակ Մնջոյանին։ Զոհրաբյանը գրել է․
««Դրոյի» գործով 1996-ին մահապատժի դատապարտված, իսկ 2003-ին մահապատիժը «մեծահոգաբար» ցմահ ազատազրկմամբ փոխարինված Արմենակ Մնջոյանը ծանր ինֆարկտով տեղափոխվել է Էրեբունի կլինիկա։ Ես հիմա չեմ ուզում քննարկել, թե ինչու ժամանակին «իրավիճակի փոփոխություն» ձեւակերպմամբ նույն գործով որոշ գործիչներ ազատ արձակվեցին, իսկ Արմենակ Մնջոյանը, Արսեն Արծրունին՝ ոչ։ Ես ընդամենը խնդրում եմ երկրի նախագահին ու վարչապետին ներում շնորհել Արմենակ Մնջոյանին։
Քանի դեռ ուշ չէ։ Եւ քանի դեռ այդ քայլը անելու ժամանակ ունեք»,-ասված է պատգամավորի գրառման մեջ։
Այսօր առավոտյան Արմենակ Մնջոյանի դուստրը լրատվամիջոցներին հայտնել էր, որ իր հոր առողջական վիճակը կտրուկ վատացել է, նրան տեղափոխել են դատապարտյալների հիվանդանոց։
ՀՅԴ անդամ Արմենակ Մնջոյանը ձերբակալվել էր 1995 թվականին՝ «Դրոյի» գործով եւ 1996 թվականին դատապարտվել մահապատժի։ 2003 թվականի ապրիլի 18-ին ՀՀ ԱԺ ընդունած «ՀՀ քրեական օրենսգիրքը գործողության մեջ դնելու մասին» օրենքով մահապատիժը Հայաստանում վերացվել է ու մահապատժի դատապարտվածների պատժաչափը մեխանիկորեն վերածվել է ցմահ ազատազրկման: 2003 թվականի օգոստոսի 1-ին ՀՀ նախագահի հրամանագրով Արմենակ Մնջոյանին շնորհվել է ներում: Նույն հրամանագրով Մնջոյանի նկատմամբ նշանակվել է պատիժ` ցմահ ազատազրկման ձեւով: