«Իմ քայլը» հիմնադրամի հաշվեհամարին իր գործունեության վեց ամսվա ընթացքում մուտք է եղել 859 մլն 55 հազար դրամ․ Ա․ Հակոբյան
21/02/2019 schedule13:45
«Իմ քայլը» հիմնադրամի հաշվեհամարին իր գործունեության վեց ամսվա ընթացքում մուտք է եղել 859 մլն 55 հազար դրամ։ Այդ գումարից ծախսվել է 236 մլն դրամ, այս պահին առկա է 622 մլն դրամ մնացորդ։ Այս մասին այսօր հայտնեց ՀՀ վարչապետի տիկին, «Իմ քայլը» հիմնադրամի նախագահ Աննա Հակոբյանը՝ «Իմ քայլը» հիմնադրամի եւ «Ժպիտների քաղաք» հիմնադրամի անցյալ ամիսների ամփոփման եւ հաշվետվության համար հրավիրված մամուլի ասուլիսի ժամանակ։
Հակոբյանն ասաց, որ հիմնադրամի վեց ամսվա ընթացքում ունեցել են 2 գործուղում՝ նաեւ դրամահավաքի նպատակով։ Այդ գործուղումների վրա ծախսվել է 832 հազար դրամ, հավաքագրած գումարը եղել է 97 մլն 440 հազար դրամ, իսկ մյուս գործուղման ծախսը պահանջել է 3 մլն 642 մլն դրամ, եւ 75 մլն դրամ գումար է հավաքագրվել։
Աննա Հակոբյանը հայտնեց, որ «Իմ քայլը» հիմնադրամն ունի 16 աշխատակից՝ գործադիր տնօրեն, սոցիալական եւ առողջապահական ծրագրերի համակարգող, կրթական ծրագրերի համակարգող, մշակութային ծրագրերի համակարգող, հանրային կապերի պատասխանատու, մամուլի քարտուղար, դրամաշնորհային ծրագրերի պատասխանատու, «Քայլ առ քայլ» ծրագրի փորձագետ, շինարարական ծրագրերի պատասխանատու, ծրագրերի գծով պատասխանատու եւ գործադիր օգնական։ Հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդում են հիմնադրամի նախագահ Աննա Հակոբյանը, ԱԺ նախագահի տեղակալ Լենա Նազարյանը, պատգամավոր Վահագն Թեւոսյանը, դերասան Արսինե Խանջյանը, երգիչ-երգահան Սերժ Թանկյանը եւ այլք։
Վարչապետի տիկինն իր խոսքում նշեց, որ «Իմ քայլը» հիմնադրամը դեռեւս չունի տարածք, այս պահին վարձակալած տարածքում են, եւ բացի այդ՝ ձեռք չեն բերել որեւէ գույք, աշխատողներն էլ աշխատում են սեփական տեխնիկայով։
Ինչ վերաբերում է հիմնադրամի նվիրատուների քանակին՝ Հակոբյանը հայտնեց, որ դրանք 114-ն են՝ կազմակերպություն կամ անհատ։ Ամենամեծ նվիրատվությունը եղել է 241 մլն դրամ, որի նպատակը Մեղրու մանկապարտեզի հիմնանորոգումն է, իսկ ամենափոքր նվիրատվությունը՝ 1000 դրամ՝ անհատ քաղաքացուց։
Հիմնադրամի նախագահն ասաց, որ գործառնական ծախսերը կազմել են մոտ 24 մլն դրամ՝ աշխատավարձերի եւ գործուղումների համար։ Ի դեպ՝ այս ամիսների ընթացքում հիմնադրամը մուծել է մոտ 3 մլն դրամ հարկ։