«Ժպիտների քաղաք» հիմնադրամը քաղցկեղով հիվանդ 100 երեխաների բուժման համար գործունեության 5 ամիսներին ծախսել է 70 մլն դրամ
21/02/2019 schedule13:56
«Ժպիտների քաղաք» հիմնադրամի գործունեության 5 ամիսների ընթացքում հիմնադրամի հաշվին մուտք է եղել 264 մլն դրամ։ Այս մասին այսօր հայտնեց ՀՀ վարչապետի տիկին, «Իմ քայլը» եւ «Ժպիտների քաղաք» հիմնադրամների նախագահ Աննա Հակոբյանը՝ հիմնադրամների անցյալ ամիսների ամփոփման եւ հաշվետվության համար հրավիրված մամուլի ասուլիսի ժամանակ։
Հակոբյանը հայտնեց, որ «Ժպիտների քաղաք» հիմնադրամին ամենախոշոր նվիրատվությունը եղել է 51 մլն դրամ, ամենափոքրը՝ անհատից՝ 1000 դրամ։ Նվիրատվությունները ստացել են 85 անհատներից եւ կազմակերպությունից․
«Այս հիմնարդրամն ունի 100-ից ավելի շահառու երեխա, ինչպես գիտեք՝ հիմնադրամն այժմ ծածկում է միայն քաղցկեղով հիվանդ երեխաների բուժման ծախսերը։ Այդ ծախսերի համար այս հինգ ամիսներին ծախսել ենք 70 մլն դրամ՝ դեղորայքի, վիրահատությունների, վիրահատական սարքերի, լաբորատոր հետազոտությունների, սննդի համար։ Տասից ավելի միջոցառում է կազմակերպվել ինչպես երեխաների համար, այնպես էլ՝ դրամահավաքի»,-ներկայացրեց հիմնադրամի նախագահը։
«Ժպիտների քաղաք» հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի անդամներն են նախագահ Աննա Հակոբյանը, «Առողջության կամուրջ» բարեգործական հիմնադրամի նախագահ Անահիտ Բարսեղյանը, «Ֆոնդ 100» բ/հ-ի նախագահ Տիգրան Գալոյանը, ԱԺ պատգամավոր Լուսինե Բադալյանը, մանկական ուռուցքաբան-արյունաբան Լիլիթ Սարգսյանն ու Գեւորգ Թամանյանը, Գլենդելի քաղաքապետ Զարեհ Սինանյանը եւ այլք։