Երգի պետական թատրոնի լուծարման հարցը կասեցված է. այն այս տարի կնշի 25-ամյակը
Երգի պետական թատրոնի լուծարման հարցը կասեցված է, այս մասին «Հայկական ժամանակ»-ին հայտնեց թատրոնի հիմնադիր, կոմպոզիտոր, ՀՀ ժողովրդական արտիստ Արթուր Գրիգորյանը։
Հիշեցնենք, որ ՀՀ մշակույթի նախարարության ենթակայությամբ գործող եւ լուծարման գոտում հայտնված ՊՈԱԿ-ների թվում էր հայտնվել Հայաստանի երգի պետական թատրոնը:
Համաձայն մշակույթի նախարարության տեղեկանք վերլուծության՝ 1994 թվականից հիմնադրված ՊՈԱԿ-ի լուծարման հիմք կարող էր հանդիսանալ կանոնադրությամբ նախատեսված գործառույթների թերի իրականացումը: ՊՈԱԿ-ին ամրագրված տարածքը նախատեսվում էր տրամադրել Հայաստանի էստրադային ջազ նվագախմբին: Նաեւ նշվում, որ «Հայաստանի երգի պետական թատրոն»-ը վաղուց վերածվել է շահութաբեր բիզնես կազմակերպության եւ այլեւս պետական հովանավորության կարիք չունի:
«Հայաստանի երգի պետական թատրոն» ՊՈԱԿ-ի հիմնադիր-ղեկավար Արթուր Գրիգորյանին այս նորությունն անակնկալի էր բերել. «Այս տարի թատրոնի 25-ամյակն է, դե թող «նվեր անեն» փակեն ինչ ասեմ»,-ավելի վաղ մեր զրույցում ասել էր նա: