Այսօր վաղ առավոտից ՇՄ Անի համայնքում կրկին բողոքի ակցիա է սկսվել: Ցուցարարները Անի համայնքի կազմի մեջ մտնող տարբեր գյուղերի բնակիչներն են: Պահանջը նույնն է՝ Արտակ Գեւորգյանի հրաժարականն ու պատասխանատվության ենթարկվելը: Համայնքապետարան մտնելու հնարավորություն չունեցած համայնքի ղեկավար Արտակ Գեւորգյանը ներկա պահին աշխատանքները շարունակում է Մարալիկի Կենցաղի տանը: «Էսօր գնաց, բայց էգուց էդ էլ չենք թողնի, ինքը պիտի հրաժարական տա, ու պատասխան տա արածների համար: Իշխանությունը մեզնից ստորագրություն էր ուզել, 20 օր առաջ հավաքել, ղրկել ենք, բայց ուրա, պատասխան չկա: 4500 ստորագրություն ենք հավաքել, տվել ենք Տարածքային կառավարման եւ զարգացման նախարարություն, ինչքան ուզել էր վարչապետը, ըդքան հավաքել ենք, հմի էլ սպասում ենք վարչապետի պատասխանին: 5-6 հատ քրեական գործ կա հարուցված, մենք սպասում ենք նաեւ էդ գործերի վերաբացմանը, 9 մլն-ի չարաշահում էր հայտնաբերվել Սանասարյանի ստուգումների ժամանակ, հմի թող գան, մեզի բացատրեն, ինչը ինչխ է»,-ՀԺ-ի հետ զրույցում ասաց բողոքի ակցիայի մասնակից Հայկ Անտոնյանը: Ցուցարարները նաեւ բարձրաձայնեցին, որ Անիի կազմի մեջ մտնող 16 գյուղում էլ ստորագրահավաք արել են: Մարդիկ ինքնակամ ստորագրել են, սակայն հետո շատերը հրաժարվել են իրենց ստորագրություններից եւ խնդրել, որ իրենց անունները ջնջեն այդ ցանկից: «Արտակը մարդկանց զանգել, վախեցրել է, մարդիկ էլ ստիպված խնդրեինգը, որ իրանց վաբշե ջնջենք, հանենք, ամենքին, մե բանովըմ ահաբեկել է»,-ասացին ցուցարարներն ու որպես ապացույց ներկայացրեցին ջնջված ստորագրությունները:
Ըստ բողոքի ակցիայի մասնակիցների, իրենք ողջ աշխատանքային օրվա ընթացքում հերթապահելու են: Վաղն առավոտից եւս նույն գործողությունները կշարունակեն այնքան ժամանակ, քանի դեռ Անիի համայնքապետ Արտակ Գեւորգյանը հրաժարական չի տա: