Տիգրան Ռշտունին Հռիփսիմե Առաքելյանը
Ռուբիկ Հակոբյանը:
Թեկնածուների թվում է նաեւ Թաթուլ Կրպեյանի կինը՝ ռադիոյի աշխատակից Իրինա Բարսեղյանը, որը տեւական ժամանակ կռիվների մեջ է եղել ռադիոյի նախկին տնօրեն Մարկ Գրիգորյանի հետ։
Հանրային ռադիոյի տնօրենին ընտրող մրցութային հանձնաժողովի նախագահն է անվանի կոմպոզիտոր, դիրիժոր Երվանդ Երզնկյանը: Հանձնաժողովի կազմում են նաեւ կինոդրամատուրգ Լեւոն Գալստյանը, գրող, հրապարակախոս Մերուժան Տեր-Գուլանյանը, հաղորդավար, դերասան, թարգմանիչ ու ասմունքող Սարգիս Նաջարյանը եւ Հ1-ի ծրագրերի նախկին տնօրեն Մարատ Օրդյանը:
Հիշեցնենեք, որ Հանրային ռադիոյի գործադիր տնօրեն Մարկ Գրիգորյանն աշխատանքից ազատվելու դիմում էր գրել 2018 թվականի դեկտեմբերի 19-ին, երբ հանդիպում էր ունեցել ռադիոյի տասնյակ աշխատակիցների հետ, որոնք էլ պահանջել էին վերջինիս հրաժարականը: Հանրային ռադիոյի գործադիր տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատար է նշանակվել ռադիոյի ֆինասական գծով փոխտնօրեն Երվանդ Պողոսյանը, որը, սակայն, ի սկզբանե հայտարարել էր, որ այդ պաշտոնում իրեն չի տեսնում: