Կարիք չկա մեկնաբանել պաշտոնական Ստեփանակերտի հայտարարությունները. Նաղդալյան
Արցախի ԱԳ նախարար Մասիս Մայիլյանի հայտարարությունը, թե ժամանակն է հրաժարվել Մադրիդյան սկզբունքներից, Արցախի իշխանության դիրքորոշումն է, հետևաբար, կարիք չկա մեկնաբանել պաշտոնական Ստեփանակերտի հայտարարությունները: Այս մասին այսօր լրագրողների հետ ճեպազրույցում հայտարարեց ՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Աննա Նաղդալյանը:
Նաղդալյանը նշեց, որ հայկական երկու հանրապետությունները թեեւ հակասություններ չունեն, սակայն միմյանց դիրքորոշումները չեն մեկնաբանում:
ԱԳՆ խոսնակի կարծիքով, Ադրբեջանի կողմից հրադադարի խախտման քայլերը չեն նպաստում խաղաղության ամրապնդմանը:
«Սա չի նպաստում վստահության ու խաղաղության մթնոլորտի ձեւավորմանն ու ժողովուրդներին խաղաղության նախապատրաստելու գործընթացին»,- ասաց Նաղդալյանը:
ԱԳՆ խոսնակի խոսքով՝ ե՛ւ Հայաստանը, ե՛ւ Արցախը պաշտպանվելու ու հակահարված տալու վճռականություն ունեն ու այդ վճռականությամբ է պայմանավորված մեր հանձնառությունը՝ խաղաղության հաստատման ուղղությամբ: ՀՀ ԱԳՆ-ն հույս է հայտնում, որ ԼՂ հակամարտության կողմերը հանձնառու կլինեն Դուշանբեի հանդիպմանը ձեռք բերված պայմանավորվածություններին: